23 Nisan 2008

Mp3 Yükle ve Paylaş - Boomp3

Blogunuza, sitenize, sayfanıza ya da profilinize Mp3 yüklemek, dinletmek ya da paylaşmak mı istiyorsunuz? Boomp3 sitesi de bu konuda iyi bir alternatif. Bir avantajı da üyelik vs. istemiyor olması. Tavsiye ederim.

Aşağıdakileri ekran görüntülerinden de faydalanarak adım adım uygulayın:
1- Siteye girmek için şuraya tıklayın.


2 - "Click and select file to upload" yazan yere tıklayarak yükleyeceğiniz şarkıyı seçin.

3 - Şarkıyı seçip aç dediğinizde yükleme işlemi başlayacaktır. Şarkınız yüklenirken siz aşağıda açılan form kısmına şarkı bilgilerini ve e-posta adresinizi yazın. Zorunlu bir alan olduğu için " Copyright" yazan kutucuğu da işaretlemeyi unutmayın.

4 - Yükleme tamamlandığında açılan sayfada önizleme yapmak ve kodları almak mümkün. Gelelim kodları almaya ve sayfamıza eklemeye. Açılan sayfadaki "Post this player to your blog" düğmesine tıklıyoruz ve kodları alacağımız kısım hemen açılıyor.

5 - Birtakım tanınmış blog servisleri kullanıyorsanız onlar için halihazırda sunulan ekleme seçenekleri var ama biz kodları kendimiz alalım dersek en alt kısımda kodların olduğu kutunun sağ üst köşesindeki "copy" düğmesine tıklıyoruz ve kod otomatik olarak kopyalanmış oluyor. Burada şarkının otomatik olarak çalmasını istiyorsak "Auto-play" kutucuğunu işaretliyoruz.. Şarkının tekrar tekrar çalmasını istiyorsak da "Repeat song" kutucuğunu işaretliyoruz. Daha sonra kodu kopyalıyoruz ve sitemize eklemek üzere hazır hale geliyor.

6 - Artık kodu istediğimiz yere yapıştırarak kullanabiliriz. Bu şablonumuz olabilir, sayfamızın içinde bir yer olabilir ya da yazılarınızın içi olabilir. Artık tercih size kalıyor. Sayfanızda şöyle bir görünüm olacak:


7 - Eklediğiniz mp3'lere daha sonra yine ulaşmak isterseniz sayfanın sağ üstünde bulunan "view your files" yazısına tıklayın ve yazının yanında açılan boşluğa mp3'leri yuklerken kullandığınız e-posta adresini yazın. Bu şekilde eski dosyalarınıza ulaşabilir ve onları tekrar kullanabilirsiniz. Gerçi yükledikten sonra e-posta adresinize gereken bilgileri yolluyor olsa da bunu da bilmekte fayda var.

Sizin dışınızda başka kullanıcıların yüklediği mp3'leri görmek ve kullanmak içinse "all uploaded files" yazısına tıklayın. Bu sayfada açılan müzikleri de kullanabilir, dinleyebilirsiniz.

Vakit alan bir döküman oldu ama bence güzel de oldu. Güle güle kullanın! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder