24 Nisan 2008

Sayfaya Muzik Listesi (Playlist) Eklemek - imeem

Daha önce sayfaya tek parça halinde müzik eklemeyi anlatan bir yazı hazırlamıştım. Bu yazıda da bir liste halinde sevdiğiniz ya da istediğiniz müzikleri eklemenizi sağlayan bir yöntem anlatacağım. Kullanacağımız sistem yine imeem sitesi. Daha önceki yazıyı okuduysanız üyelik ve şarkı yükleme olayını biliyorsunuzdur, okumadıysanız yazıyı şuradan tekrar okumanızı tavsiye ederim. Gelelim liste ekleme olayına.
* Şarkılarımızı imeem sitesine yükledikten sonra listede olmasını istediğimiz şarkının sayfasına giriyoruz ve şarkının hemen altında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi "Playlist" yazan yere tıklıyoruz.
* Hemen altta "add this song to a playlist" adında bir menü açılacak ve oradan "create new playlist" seçerek yeni bir liste oluşturacağız.


Şarkılarımızı hazırladık ve tek tek bu şekilde listemize ekledikten sonra gelelim listemizi sayfamızda çalacak hale getirmeye:

Profil sayfamıza dönüyoruz ve yukarıda "Playlists" yazısına tıklayarak oluşturduğumuz listelerin olduğu kısma giriyor ve istediğimiz liste adına tıklıyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi bir sayfa açılacak ve oradan kodu alıp sayfamıza ekleyeceğiz.


Eğer karışık çalmasını istiyorsak kodu almadan önce "shuffle" kutusunu, otomatik çalmaya başlasın istiyorsak da "auto-play" kutusunu işaretliyor ve daha sonra "embed" yazan yerdeki kodu alıp sayfamıza, blogumuza ya da nereye istiyorsak oraya yapıştırıyoruz.

Hepsi bu kadar...

Soru(n)larınız olursa belirtebilirsiniz...

12 yorum:

 1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Bloğunuz güzel.

  YanıtlayınSil
 2. @devrim; yorumunuz için teşekkürler. Beğenmenize sevindim.

  YanıtlayınSil
 3. süper çalışma teşekkürler

  YanıtlayınSil
 4. Beğenmenize sevindim.

  YanıtlayınSil
 5. saol bende aynısını yaptım ekledım sarkıları ama ıstemın anasayfasına ekledıgımde 30 snıye tek calıyor bunu nedenını soylermısınızz cok ugrastım ınanın bununnlaaaa :(

  YanıtlayınSil
 6. emeklerin çok tşk ama ben beceremedim galiba, hepsi 30 sn çalıyor:( yardım edermisin

  YanıtlayınSil
 7. Verdiğiniz pratik bilgiler için çok teşekürler. İyi çalışmalar diliyorum.
  Saygılarımla.
  Ahmet.

  YanıtlayınSil
 8. TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM EMEĞİNE SAĞLIK

  ERDAL AKINCI

  YanıtlayınSil
 9. ben daha baska bisi ariyordum :) genede tesekürler..

  YanıtlayınSil