14 Mayıs 2008

Antepli Erkan - Anaktar (Anahtar) ve TurkCell :)

Yurdum insanının şivesi her yerde bambaşka. Tabi benim memleketim olan Gaziantep'in de kendine has şivesi var ve benim için apayrı.
İşte Antepli bir hemşehrim Turkcell'i arayıp bize has şivesiyle sesli mesaj bırakmaya çalışınca Turkcell görevlisiyle arasında geçen mükemmel diyalog:

Antepli ile görevlinin konuşmasını Mp3 olarak indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Şive yabancı geliyor diyorsanız, özetle hemşehrimiz "Erkan, anahtarlar koltuğun altında kalmış, beni ara" demeye çalışıyor. :)
Bir başkadır benim memleketim!..

Şuradan dinleyebilirsiniz;
Gülmekten kırılmamak elde mi?.. :)

18 yorum:

 1. @büyükgüzel; Kesinlikle çok güzel! Ben her dinlediğimde ilk kez duyuyor gibi gülmekten kopuyorum :)

  YanıtlayınSil
 2. ben bunu ilk dinlediğimde gülmekten öldüm..sanki 1 senelik bütün gülmelerimi bitirdim..süper süpperrrr..

  YanıtlayınSil
 3. ismim cıkmadı..minti:)

  YanıtlayınSil
 4. valla çok komik her defasında gülemkten ölüyorum özelliklede bacım ben sana anahratın neyi kodliyim bide anahtar anahtar diyim lanet sağda turkcellede dioya oaraları çok komik

  YanıtlayınSil
 5. burası cok guzell
  "bacım anaktarın saa neyini kodleyimm,anaktarlar goltugun altında galık hele deyim..
  yerii"""

  YanıtlayınSil
 6. 1 dakikalık bir kayıt ama her saniyesi ayrı bir tat. Dinledikçe kopuyorum. Yorumlar için teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil
 7. ya şu eeekann bölümü yok mu aynı Mustafa ya sesi kulağımda çınlıyor böle kibar konuşacam die kırılırdı ama "r" leri söyleyemeyişi ona şirinlik katıyordu :))özledim be bak aklıma geldi Mıstık çok vefalıdır geçen yıl İzmir'e bizleri görmeye gelmişti ama ben görememiştim :( gerçi o bana en son gıcık olarak ayrılmıştı İzmir'den çünkü ben sınıf başkanlığı seçiminde hayır hocam hayır Mustafa olmamalı die isyan çıkarmıştım da sınıfta :) bu arada Mıstık aynı senin gibi zehir gibiydi aklı, hatta bi ara ahh bu çocuk nie geldiki İzmir'e die ona bile gıcık olmuştum :)) lise 3 yarı dönemde Kütahya'ya gitmişti abisi örtmendi onla beraber Türkiye turu atıyorlardı :) sonra duydukki Hatay'da mühendislik fakültesi kazanmış :)çok güzel anılarımız vardı ya benim doğumgünümde tüm arkdaşlardan para toplayıp bi torba erik alıp ortasına mum dikmeyi akıl eden de Mıstık'tı :)eriklerden birini saklamıştım şuan çekirdeği hala duruyor:) mum da tabi

  YanıtlayınSil
 8. @begüm; herkesin espri anlayışı ve kültürü aynı olmadığı için herkesten aynı tepkiyi beklemiyoruz ama böyle tepkiler kişinin karakterini de yansıtır. Katkın için teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 9. bbbegüm senin de zeka seviyeni öğrenmiş olduk ;)

  YanıtlayınSil
 10. hayır ya bence güsel olmuş yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkürler;) yabu arada begüm sen espriyi çakamadın heralde ama biz sana kodlarız üzülme sen

  YanıtlayınSil
 11. harika ya. öğlenden beri çevirip çevirip dinliyorum. her seferinde aynı iştahla gülüyorum.. günümü şenlendirdiğin için teşekkürler "atasagun"

  YanıtlayınSil
 12. begüm sen demekki cok negatifsin herşeye ragmen emege saygılı olmalısın bence çok süpeeeer arkadaşın diline saglık

  YanıtlayınSil
 13. bencede harikaaaaa

  YanıtlayınSil
 14. Neden iltifat bekliyoruz hep takdir edilmeyebiliriz eleştirilebiliriz.Begüm cesurca fikrini açıklamış.Sanki sizlerden birine hakaret etmiş gibi bu ne hırs.

  YanıtlayınSil
 15. Eleştiri başkadır, bir toplumun kültürüne hakaret başkadır adsız arkadaşım...
  Farkı bildiğimizden olmasın tepkimiz?

  YanıtlayınSil
 16. süper bir şey koptum :)

  YanıtlayınSil