15 Mayıs 2008

Ey DSL! 2.0 ile ADSL Kota Öğrenmek

Yerli üretim, meşhur ADSL kota sorgulama programımız olan Ey DSL! programının 2.0 versiyonu kullanımda. Daha önceki blogumda 1.0 sürümüne dair bir yazım vardı, o zaman ben de kotalı kullanıcıydım. Çok işime yarıyordu. Uzun zamandır sınırsız internetin keyfini yaşıyorum ama geçen gün memleketimdeki evime internet bağlantısı yapılınca yine kota öğrenmek farz oldu. Tabi bu iş için işin ehline yani Ey DSL programına bakıverdim ve yeni sürümünü gördüm...

Daha önceki sürümde güvenlik kodu da girmek gerekmiyordu ama Türk Telekom bu sistemi değiştirince artık güvenlik kodu girmek gerekiyor. Yine de buna değer.
Türk Telekom sitesine girmek, sayfa açılmasını beklemeden bilgisayarınızdan direk olarak kotanızı öğrenmek istiyorsanız şiddetle tavsiye edilir...
Ekran görüntüsü:Programa dair bilgiler ve indirme adresleri ise aşağıda;

EY DSL! 2.0 İKİ FARKLI SÜRÜMDE YAYIMLANMIŞTIR.

 • Eğer Windows XP SP2 kullanıyorsanız Ey DSL! 2.0' ın son sürümünü buradan indirebilirsiniz: eydsl-2.0-xp.rar [789 KB]
  (Windows XP Service Pack 2 gereklidir)
 • Sadece Windows Vista kullanıcıları için: eydsl-2.0-vista.rar [794 KB]
  Windows Vista' da tüm özelliklerin kullanılabilmesi için WinPCap Paket Yakalama Sürücüsünün kurulması gerekir.
  Lütfen "Windows Vista Kullanıcıları için Uyarılar" bölümünü okuyunuz.

 • Ey DSL! 2.0 Windows XP/Vista üzerinde tam bir tema desteğine de sahiptir. Eğer yeni bir tema yüklemek isterseniz Ey DSL! 2.0 için temalar bölümünü ziyaret ediniz.
 • Ey DSL! 2.0 projesi açık kaynak kodlu değildir. Sadece iyi bir bağış karşılığında kaynak kod dağıtılmaktadır.

WINDOWS VISTA KULLANICILARI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ UYARILAR.

 • Ey DSL! 2.0 kota sayımını kendisi de yapabilmektadir. Fakat küçük bir "Paket Yakalama Sürücüsü" yüklemeniz gerekmektedir. WinPCap Paket Yakalama Sürücüsünün en son sürümünü buradan indirebilirsiniz. İndirdiğiniz sürücüyü Setup adımlarını takip ederek kolayca kurabilirsiniz.
 • Sürücünün kurulmasından sonra Ey DSL! 2.0' ı rahatlıkla kurabilirsiniz.
 • Eğer WinPCap Paket Yakalama Sürücüsünü kurmazsanız Ey DSL! 2.0 yinde de çalışmaya devam eder. Fakat sadece kota sayım işlemini gerçekleştiremez. Diğer tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme