05 Mayıs 2008

Flash Mp3 Player

Sayfaya müzik yükleme konusunu Imeem, Boomp3 sayesinde kolaylıkla yapabileceğimizi anlatmıştık. Alternatifleri çoğaltmayı seven ben yeni bir alternatif daha buldum :) İşte, Flash Mp3 Player da bunlara değişik bir alternatif. Açık kaynak (open source) olması da cabası. Bir aralar epey aramıştım buna benzer bir şeyi. 5 farklı (mini,normal,maxi,multi,js) şekli var. Windows Media Player işleyişi gibi işliyor. Mantık şu: şarkıyı bir adrese yükleyip, adresi içine yerleştiriyor ve kodları sayfamıza ekleyip kullanıyoruz. Uygulama ise şu şekilde:

* Öncelikle siteye şu adresten giriyoruz. Karşımıza şöyle bir sayfa çıkıyor:

Gelelim bunu nasıl uyarlayacağımıza:

Mp3: Çalmasını istediğimiz şarkının yüklenmiş olacağı adres. Eğer kendinize ait bir barındırma adresiniz (hosting diye tabir edilen şey) yoksa Fileden.com sitesi işinize yarayabilir. Şarkıyı yükleyip size vereceği adresi buraya yazacaksınız. Bu şekilde yaptığınızda şöyle bir adres olacak: http://flash-mp3-player.net/medias/another_world.mp3

Width: Flash mp3 Player'in genişliği. Buna dokunmanıza gerek yok.

Length: Flash mp3 Player'in yüksekliği. Buna da dokunmanıza gerek yok.

Loop: Eğer şarkı sürekli tekrar etsin istiyorsanız değeri 1 yapın.

Autoplay: Şarkı otomatik olarak çalmaya başlasın istiyorsanız ordaki değeri 1 yapın.

Volume: Bildiğimiz ses. Değeri belirlemek size kalıyor.

Showstop ve Showinfo kısımlarına dokunmamıza gerek yok.

Formdaki yerleri yukarıdaki tariflere göre doldurduktan sonra HTML Code kısmında oluşan kodu kopyalayın ve websiteniz, blogunuz, sayfanız yahut nereye isterseniz oraya yerleştirin.Eğer tek bir şarkı değil de birden çok şarkı yüklemek isterseniz yine aynı sitenin çoklu kısmına yani "multi" adlı bölümüne şuradan girerek dökümanı inceleyebilirsiniz. İşlemi başarıyla tamamladığınızda şöyle görünecek:
15 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 2. Şükrü Yılmaz dedi ki...
  Selam Sayın Doktor Ferhat bey Kardeşim.
  Öncelikle bu güzel sayfanı ve blogunu gezdim paylaşımların vede yardım severliğin için teşekkür ederim.
  Bende Hatay Antakya Da ikamet etmekte vede bağkurdan kendi işimden tic. emekliyim ve çalışmıyorum,Yani Aynı zamanda Hemşeriyiz vede G.Antep Eniştemiz olur::))))neyse gelelim konuya sadede A benim Güzel Kardeşim ellerine ve yüreğine sağlık çok güzel açıklamışsın her şeyi ama herkes ingilizce bilmiyor ki mesela ben Multi Flash Playere 30-40 veya 50 adet şarkı ekliyeceğim sizin tarif ettiğiniz sayfaya gittim ama ingilizce nasıl yapılır nasıl edilir eklenir bilmem.Şimdi sorum Şu?
  Ferhat Kardeşim Multi flash playerde sayfama giren herkes istediği parçayı çalmalı veya dinlemeli olması için bana benım anlayacığım lisandan yardımcı olursan çok sevindirirsin beni yanlış anlama ben lise mzunu 55 yaşında cahil kendi kendini ancak bu kadar yetiştirebilmiş biriyim . Başını ağrıttım özür dilerim yardımlarını bekliyorum görüşmek dileğiyle Sevgiyle Saygıyla vede Sağlıkla Mutlu Esen Kal Allaha Emanet ol Saygılarımla.

  Şükrü Yılmaz
  Antakya-Hatay

  http://www.sukruyilmaz.net
  http://www.sukruyilmaz.net/blog

  YanıtlayınSil
 3. Şükrü bey, yorumlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
  Sayfanıza baktım da bahsettiğiniz müzik çaları sağ yanda çok güzel oluşturmuşsunuz. Bence ondan daha güzel olamaz bu yapmak istediğiniz şey.
  Yine de bir bak derseniz elimden geleni yapmaya calısırım ama dediğim gibi sizin sitenizdeki su an gayet hoş.

  YanıtlayınSil
 4. Sayın Ferhat Atasagun Kardeşim.
  Öncelikle ilgine teşekkür ederim.
  haklısınızda ben bunları kendi web sitem hostumdan başka siteye yukleyip oradan kod alıyor ve ekliyorum yani dolambaclı yol.Oysaki benim istediğim bu kodları ben kendi web siteme ve hostuma eklemek herkes kendi sitediği parçayı çalmalı daha dogrusu mesela hazır flash player veya media playera coklu parcayı ekleyip herkes istediğini çalsın yani ben çoklu eklme yapamıyorum ben bunları deneme yanılma yönteniyle frontpage 'de hazırlayıp ekliyorum web sayfama ve bloguma bu nedenle sizden yardım istedim. teşekkur ederim
  Not:diğer bu dağıtımları yapan aracı yardımcı sitelere bağımlı kalmak istemediğimden

  Şükrü Yılmaz
  Antakya-Hatay
  http://www.sukruyilmaz.net
  http://www.sukruyilmaz.net/blog

  YanıtlayınSil
 5. Tekrar Merhaba
  kusura bakma başını ağırıtyorum ve vaktini aldığım için verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
  daha acıkçası FRONTPAGE de flash player var kodu veriyor ve bir tek parca ekliyebiliyorum benim öğrenmek istediğim buna nasıl çoklu parca ekleyebilirim veya listeyi hazırlarım ki herkes calabilsin. bilmem şimdi anlatabildim mi

  Şükrü Yılmaz
  Antakya-Hatay
  http://www.sukruyilmaz.net
  http://www.sukruyilmaz.net/blog

  YanıtlayınSil
 6. @Şükrü Yılmaz; Baş ağrısı olmaz, sonuçta bilgi varsa paylaşabilmek adına yazdığım yazılar. Sizin için araştırayım, eğer böyle birşey bulabilirsem size bilgi vereceğim.
  Her zaman rahatlıkla sorabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 7. Yardımlarınız ve paylaşımlarınıza Teşekkür ederim ellerine ve yureğine sağlık görüşmek dileğiyle sevgiyle saygıyla vede sağlıkla mutlu sen kalın allaha emanet olun saygılarımla.
  Şükrü Yılmaz
  Antakya-Hatay
  http://www.sukruyilmaz.net
  http://www.sukruyilmaz.net/blog

  YanıtlayınSil
 8. Selam merhaba

  Çok güzel bir paylaşım mp3 player çok güzel çok hoş fakat bişey sorucam. Mp3 playera link eklediğimde mp3 playerde link görünüyo. parça çalıyo ama başlık olarak ....mp3 yerine 123 yazmak istiyorum diyelim, bunun için title kod varmı ? teşekkürler

  YanıtlayınSil
 9. Yine merhaba

  mp3 playerı oluştururken parça ismi
  http://flash-mp3-player.net/medias/another_world.mp3
  görünüyo ben Another World yapmak istiyorum kısacası =) Saygılar

  YanıtlayınSil
 10. isimsiz arkadaşım; malesef o şekilde yapamazsın, cunku sarkının formatını gösterir bu uzantı.

  YanıtlayınSil
 11. tamam teşekkürler

  YanıtlayınSil
 12. Greetings, I would like to suggest the following free web applications:

  Name: Flash Gallery
  URL: http://www.flash-gallery.org/
  Short description: Free application that allows you to create a slideshow on your website. Easy installation, automatic slideshow generation, customizable design and other cool features.

  Name: Flash MP3 Player
  URL: http://www.flashmp3player.org/
  Short description: Free application that allows you to play music on your website. Easy installation, automatic playlist generation, customizable design and other cool features.

  Perhaps you will be interested to write about them.

  Thanks!

  YanıtlayınSil
 13. abi ben şunu anlamadım şimdi kodu buldum da ben blogger kullanıyorum bu kodu nereye yapıştırcam ???

  YanıtlayınSil
 14. Yazıda görünmesini istediğin yere yapıştıracaksın serhat

  YanıtlayınSil