17 Mayıs 2008

Gom Player: 3 - Windows Media Player: 0

Bu programı gördükten, kullandıktan sonra video olsun, film olsun multimedya dosyalarım için başka bir program kullanasım kalmadı... (Müzik dinlemek için tabi ki Winamp, onun yeri ayrı) Gom Player kullanmaya başladıktan sonra Windows Media Player'a selam vermez oldum. Kullanışlı ve gayet esnek... ("Programın da esneği olur mu?" demeyin, oluyor işte:) ) Özellikle de alt yazılı fimler için gayet iyi bir seçim. Bu durumda Gom Player benim için Windowsa karşı 3-0 önde başlıyor maça.GOM Player, ücretsiz olmasına rağmen harika özelliklere sahip bir çoklu ortam oynatıcısı. Bir çoklu ortam oynatıcısında aradığınız hemen her özellik GOM Player'da var. Ayrıca her özelliğini ayrıntılı bir şekilde kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Skin (Tema) desteğine de sahip olan yazılım, sistem kaynaklarınızı sömürmüyor. Gömülü codec sistemi sayesinde AVI, MPEG, DivX, XviD, AC3, OGG, MP4 gibi popüler dosya formatlarını doğrudan oynatabiliyor. Yani ekstra codec paketleri kurmanıza gerek kalmıyor. Program ayrıca patentli teknolojisi sayesinde bozuk olan veya o an indirmekte olduğunuz ve henüz tamamlanmamış olan AVI dosyalarını oynatabiliyor.

Programın Genel Özellikleri:

  • GOM Player, sorunsuz bir alt yazı desteği sunuyor. Senkronizasyon konusunda ise çok başarılı. İçerisinde alt yazıları düzenleyebileceğiniz, yeniden senkronize edebileceğiniz ayrı bir bölümü var. Böylece ek bir alt yazı editörü kurmanıza gerek bırakmıyor.
  • Eğer yüksek çözünürlüklü bir film, bilgisayarınızı çok zorluyorsa, filmin kalitesini GOM Player ile gerçek zamanda düşürerek akıcı bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Yine gerçek zamanda video üzerine efektler uygulayabiliyorsunuz. Bunun yanında istediğiniz an filmdeki bir sahneyi resim olarak kayıt edebiliyorsunuz.
  • Ses konusunda da oldukça esnek davranan GOM Player, ekolayzır desteği sunuyor. Sesi az çıkan filmlerin, seslerinin normal düzeye çıkarılmasını sağlayabiliyorsunuz. Daha kaliteli ses alabilmek için Winamp'ın eklentilerini kullanabilir, gerçek zamanda ses üzerine efektler de verebilirsiniz.

Yeni! Güncellenmeye devam eden ve her gün geliştirilen GOM Player, Quick Play Mode (Hızlı Oynatma Modu) olarak adlandırılan yeni özelliği ile DXVA donanım hızlandırmasını aktif hale getiriyor ve high definition (HD) video dosyalarının kusursuz oynatımı konusunda sizlere yardımcı oluyor.

Gom Playerı indirmek için buraya tıklayın. #Alternatif adres

GOM Playerı Türkçe hale getirmek istiyorsanız buraya tıklayarak gereken dosyayı indirebilirsiniz.

GOM Player'ınıza arayüz (ingilizcesiyle "skin") indirmek istiyorsanız bu adresi kullanabilirsiniz.

(Şuanki Sürüm: 2.1.9.3754)

Not: Programa ait bilgiler tamindir sitesinden alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme