13 Mayıs 2008

Kabadayı, Kenan İmirzalıoğlu ve Şener Şen

Oldukça gecikmiş bir yazı:Kabadayı filmi çıktığında gidebilmek için yoğun çabalar sarfetmiş ama nöbetler, işler derken vizyonda olduğu sürede izlemeyi başaramamıştım. Geçenlerde yolda yürürken filmi görünce hemen satın aldık ve gece enkaz gibi olmamıza rağmen hemen izlemeye başladık.

Filmde Ali Osman rolündeki Şener Şen her zamanki gibi ustalığını konuşturmuştu. Eşkiya filmini andırıyordu bu roldeki tavırlarıyla. Tabi ki bu ustanın kalitesi tartışılmaz artık. Diğer oyuncular da iyiydiler ama benim bu filmde adamım Kenan İmirzalıoğlu oldu tabi ki :)
Hem evveliyatından gelen bir sevgim var (sevgi derken takdir, yanlış yerlere çekilmesin aman) hem de rolünü iyi yapıyor. Buna bir de benim psikopat adamlara olan sempatimi de eklersek bu filmde onu sevmem kaçınılmaz oldu.
Bende bir huy vardır, arada bir tutar; böyle kaybedeni, bazen böyle gıcık olanı(sanırım bu özellik bende de bolca var:) ) ve bu tür rollerdeki gibi psikopat tipleri desteklerim. Küçükken tom ve Jerry de bile hep kedinin kazanmasını istediğim gibi...

Hele de filmin sonunda Devran'ın yani benim adamın ölürken bile dalga geçtiği "kulağıma küpe olsun" sahnesi çok hoşuma gitmişti. Dedim ya, adam normal değil işte :)

Eğer bu şekilde devam ederse Kenan İmirzalıoğlu Türk sineması adına büyük bir kazanç olarak gidecek. (En azından benim takdirim bu yönde)

Kabadayı filmi ise gerçekten güzel bir eser olmuş. Oyunculara, yapımcılara ve katkısı olanlara tebriklerimi sunmalıyım.

Böyle güzel, yerli yapımların devamını bekliyoruz...

2 yorum:

 1. hmmm, vizyondayken izleyememiştim ben de... ama yıllar geçse de unutamıyorum eşkıyanın bende bıraktığı tadı.
  bende de film izlerken şu oluyor, iki kişi birbirini seviyor ya, bir kişi de karşılıksız seviyor. herkes sevenlerin kavuşmasını isterken ben karşılıksız sevenin tercih edilmesini isterim:)
  fikrimi söylediğimde de tepki alırım:)))
  hoşça bak zatına...
  nevbahar01.blogcu.com

  YanıtlayınSil
 2. Anneciğimle izledik filmi dün gece.İkimizin aynı anda ALİ OSMAN ın(Şener Şen)söylediği söz dikkatimizi çekti.Eski kabadayı,can dediklerinin ortada bırakmasına karşılık sarfettiği sözler.Dördünüz bir SÜRMELİ(Eşcinsel bir karakter)etmezsiniz.Her zaman inandığım fikri sabitledi Şener Şen.Delikanlı olmak,yürekli olmak,mert olmak şekil işi değildir.Çoğu zaman toplumun ötelediği kimlikler kendilerinden bile daha sağlam olabilir.Çok şahit oluyorum ki kendini özel sayan,örfüne,dinine çok yakışır yaşadığını düşünen insanlar kendi gibi olmayanları dışlar,cehennemlik yapar,pislik miş gibi bahseder sanki onlar mevlanın yargıçlarıymış gibi.Ne olursa olsun,ne kadar ters gelse bile hayat tarzları, her insan yaşama hakkına sahiptir ve sevilmeyi hakeder.Yargılamak sadece Allah ın işidir.Mevlanın kudretine lütfen kimse karışmasın.

  Saygılarımla

  YanıtlayınSil