05 Temmuz 2008

İstanbul

Son yazımda sizlerle mezuniyet sevincimi paylaşmıştım. Bu yazımda ise yıllardır yapmayı istediğim, hayal ettiğim ama her defasında farklı bir engel nedeniyle içimde kalan bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu paylaşmak istiyorum.5 yıldır İstanbul'u görmek hayalim vardı ve hep başka başka engeller çıkıyor, biraz da benm yüzümden iptal oluyordu. Dün gece ani bir telefon ve apansız bir kararla kendimi bir anda 18.30 Ekspres arabasında buldum :) Sabah 09.00'da Esenler Otogarında idim. Bu şekilde apar topar da olsa bir hayalin içinde buldum kendimi...
Fırsat buldukça buradan izlenimlerimi yazacağım.
1.Gün:
Kısa bir dinlenmeden ve iyi bir kahvaltıdan sonra serinliği bekledik ve planlandığı üzere Bir firmanın düzenleniş olduğu Boğaz Gezisi'ne katılmak üzere yola koyulduk. Sabah Metro ile tanışmıştım, bu defa da Tramvay ile müşerref olduk.
19.00-00.00 arasında kapsamlı ve esaslı bir gezi oldu. Daha önce tv lerde gördüğüm yerleri böyle görünce garipsedim doğrusu. Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Boğazı, Kız Kulesi... Saymala bitmiyor. Ve böyle harika bir dünyayı görmek için bu kadar geç kaldığıma da defalarca yandım...
Bu şehrin ne denli güzel ve eşi bulunmaz bir şehir olduğunu gördüm, anladım. Boşuna "şehr-i destan" dememişler.
Fatih Sultan Mehmet'in bu şehri almak çin girdiği zahmetler, yaptığı planlar geldi aklıma. Kesinlikle hak verdim. Ben bu güzellik ve eşi bulunmaz nimet için gemileri karadan yürütmek değil gerekirse omzumda taşıyarak bile geçirir, yine de alırdım bu şehri :)
Not: Yukarıda gördüğünüz geziye dair bir fotoğraf. Daha sonraki yazımda resimler ve izlenimler aktarmaya devam etmeye çalışacağım...
Bekle beni İstanbul!
Devamı gelecek / To be continued... :)

5 yorum:

 1. off yaa,yine gitmek istedim istanbul'a..sıkılmadığım tek şehir..bunda kaldığım bir hafta boyunca kesintisiz gezmeminde etkisi olabilir tabi:)her yeri ayrı güzeldi ama topkapı ve boğaz gezisi apayrıydı..bide eyüpteki pierre lotide cay içmek..bide boğaza karsı ekmek arası balık yemek..kesinlikle bu 4ünü tavsiye ederim..gerçi tekini yapmışsın(boğaz gezisi)..devamını bekliyoruz büyük bir merakla dr.bey..hayırlı gezmeler..

  YanıtlayınSil
 2. valla koskoca istanbula gittim sadece köprüsünden geçtim :( hiçbiyeri gezemedik ne diyim babamın canı sağolsun inş. başka zaman kısmet olur napalım resimlerle avuturuyorum kendimi neyse senden taze resimler gelcek iyi oldu bu heh:)
  İyi gezmeler,yediğin içtiğin senin olsun gördüklerini çek ,yaz, ekle:P ehehehe

  YanıtlayınSil
 3. insanı kıskandıyorsun valla 3 yıldır ist'a gidemiyorum :( 3 yıldırda benim aklımda var gitmek :) (çünkü baba tarafım tüm sülalem orada biz İzmirlerde yalnız)gerçekten çok süper hele İst'da alışveriş bambaşka bişi :) İstiklal caddesine de uğra ha bu arada ist'da outlet mağazaları çok ucuz ve kaliteli alışveriş için süper :)) hele İstiklal cadddesindeki pasajlar gez gez heryerini gez süper bi yer tramvay olayını bende denedim :)) çok güzeldi

  YanıtlayınSil
 4. Hım bak birde şöle bişi var yolda belde yürürken yanından her an ünlü biri geçebilir hiç şaşırma :) biz İzmir'de yolda hiç ünlüyle karşılaşmadığımız için ben çok şaşırmıştım pek çok ünlüyü görünce :) İstiklal caddesinde bi cafe de Halit Ergenç'le fotoğraf çekilme şerefine nail olmuştum.Sonra şey Beşiktaş'ta taksiyle geçerken tesadüfen Ali Kırca tam da haberleri sunarken uzaktan da olsa görüp aa biz tv de izlerken haber sonunda gördüğümüz cadde burasımıymış demiştim :)

  YanıtlayınSil
 5. Ne kadar garip geldi bu yazılanlar ben istanbul da yaşıyorum ve tek isteğim bu şehirden kaçmak.Demekki istanbul a uzaktan bakmak ve hasret olmak gerekiyor güzel görebilmek için.Vay be çok sağolun bu günden itibaren sizler gibi bakmaya çalışacağım.

  YanıtlayınSil