30 Temmuz 2008

Windows Live Space'e Media Player Eklemek

Bazı arkadaşlarımdan Windows Live Space sayfalarına nasıl windows media player ekleneceğine dair sorular aldım. Hem onlara hem de aynı sorunla karşılaşabilecek arkadaşlarımıza faydası olabilir diyerek resimler eşliğinde kısaca anlatmaya çalışalım:

1. Space sayfamıza giriyoruz. > Sağ üstte "Özelleştir" yazan yere tıkladığımızda menü açılıyor ve "Modül Ekle" seçeneğine tıklıyoruz. Örnek resim:2. Modül ekle dediğimizde hemen aşağıdaki gibi bir ekran beliriyor ve buradan Windows Media Player yazan yeri buluyoruz, hemen karşısında "Göster" seçeneğine tıklıyoruz.Bu aşamadan sonra space sayfanıza tekrar dönecek ve sayfanızda windows media player'ın göründüğünü farkedeceksiniz.
Gelelim burda çalacak şarkıya:
# Alanımızda çalmasınız istediğimiz şarkıyı fileden.com gibi bir siteye yüklüyoruz. Bu aşamada bize lazım olan "Şarkı URL'si"
Dosyamızı yüklediğimizde:
http://www.fileden.com/122314/orneksarki.mp3 gibi bir adres veriyor. Bu adresi kopyalayıp tekrar alanımıza geliyoruz ve Media Player kutusunun hemen üstündeki düzenleye tıklıyoruz:


Düzenle'ye tıkladığımızda karşımıza şöyle bir ekran gelecek:Burada ilk kutucuğa (http:// ile başlayan yere) şarkıyı yüklediğimizde kopyaladığımız Url'yi yani adresi yapıştırıyoruz.
Yineleme sayısını da seçtikten sonra eğer otomatik olarak çalmasını istiyorsak "Kişiler sayfamı ziyaret ettiğinde otomatik olarak yürütmeye başla" seçeneğini de işaretliyoruz.
Ve son olarak "Kaydet" diyoruz. Hepsi bu kadar!
Şarkınız alanınıza girdiğinizde çalmaya başlayacaktır.

5 yorum:

 1. yha ben windows mediayı göster dediğimde göstermiyo orda ortak dosyalar var napıyım ben?

  YanıtlayınSil
 2. isimsiz arkadaşım; eğer resimdekileri aynen uygularsan sorun çıkmayacaktır, tekrar gözden geçirmelisin.

  YanıtlayınSil
 3. walla sağol super anlatmışsn 5 dk yaptm

  YanıtlayınSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 5. fileden.comda nereye tıklıyoruz

  YanıtlayınSil