24 Ağustos 2008

Gaziantepspor - Fenerbahçe : Yıldızlar da Kayar

Gaziantepli'yim, haliyle memleketimin takımı olan Gaziantepspor'u destekliyorum, aynı zamanda dört büyüklerden biri olan Fenerbahçe taraftarıyım.
Diyeceksiniz ki hangisi? Tabi ki önce memleketim. 23 Ağustos Cumartesi akşamı Gaziantepspor-Fenerbahçe karşılaşması oldu. Bu karşılaşma her zaman benim için ikilem olmuştur ama güzel olan yanı kim gol atsa, kim yense seviniyor olmamdır. İkisi de benim sonuçta.
Bu akşamki maç hakkında birkaç şey eklemek istiyorum;
1- Aylardır ben ve benim gibi birçok insan Gaziantepspor'u desteklemek ve maçı tribünden izlemek için bu maçı bekliyordu. Uzun zamandır şehir dışında olmam da bu isteğimi daha da körüklemişti. Lakin normalde zaten taraftar sıkıntısı çeken Gaziantepspor'un bugünkü maçta fahiş bilet fiyatları koyması nedeniyle büyük çoğunluğumuz havamızı aldık. Yöneticiler Gaziantep'in sanayi şehri, insanlarının da dar gelirli insanlar olduğunu hiç bilmiyorlar sanırım... Epey rahmetle andık, bunu da bilsinler.


 2- Gaziantepspor her sene baklava kebap deplasmanı gözüyle bakılır olmuştu. Bugün gerçekten buna inat bir takım vardı, hırs ve inanmışlık nelere kadirmiş, onu da gördük. Aslan gibi oynadılar, farkı da kaçırdılar, Fenerbahçe şükretsin. Tabata başta olmak üzere tüm oyuncular üstün performans sergilediler, hepsini takdir ettim. Yalnız bizim memleketin takımının klasiğidir, Fener'e genelde böyle oynar ama diğer takımlara süt dökmüş kediye döner, bu maçtaki performansı ve azmi her maçta beklerük, bunu da bilsinler.


3- Gelelim Fenerbahçe'me; Yeni sistem, yeni hoca ve yeni transferle bu sene işimiz zor gibi görünüyor. Konuşmak için henüz erken olsa da "perşembenin gelişi çarşambadan belli olur" sözünü hatırlıyorum.Aurelio'ya birkaç kuruş fazla vermeyip elden kaçıranlar bugün yapılan hatanın bedelini çok iyi anlıyorlardır, yıldız transferi değil yerinde transeri yeğlerdik ama bakalım, sezon içinde umarım yanılırız da her şey güzel olur... Yoksa Galatasaray bu defa bizi şansıyla değil bileğinin hakkıyla geçer...
Ah Fenerbahçe'm ah, bir senden çekiyorum bir de ...
Bugüne dair son şey; Gaziantepspor'dan Fenerbahçe'ye "Yıldızlar da Kayar" şarkısını armağan ediyorum... Akıllansınlar, hayal kırıklığı yaşatmasınlar diye...

7 yorum:

 1. ÇOK GÜZEL OLMUŞ KARDEŞ BENDE FENERBAHÇE TARAFTARIYIM FAKAT BU TAKIMA ADAPTE EDECEK BİR ŞEYLER YAPMAK LAZIM.

  YanıtlaSil
 2. Haklısın ahmet kardeş; bu gidişe dur demek lazım :(

  YanıtlaSil
 3. Vah fenerim vah :)
  Ama ben seni accık fenerbahce tarafı daha agır basıyor gördüm sanki :P :))Yok, bu fenerbahce adam olmaz! Yine üzecekler bizi :(

  YanıtlaSil
 4. Gelin Ayşe; Ne yardan ne de serden geçemiyoruz işte :)

  YanıtlaSil
 5. Son dakikasına kadar izledim rezildik resmen

  YanıtlaSil
 6. bende aynı durumdaydım..en azından yabancıya gitmedi puan dedim..fener genelde ilk maçında hep yenilir..gerisi önemli diyoruz bakalım hayırlısı..

  YanıtlaSil
 7. helal antebime !

  YanıtlaSil