20 Ağustos 2008

Usain Bolt : Road Runner Misali...

Usain Bolt : Bu adam gerçekten rüzgar gibi. Jamaika'lı, 1.96 cm boyundaki bu canavar rakiplerinin 45 adımda koştuğu 100 metreyi 38 adımla koşarak, rekoru 9.69 saniye ile güle oynaya, rakipleriyle dalga geçerek koşarken benim gibileri de kendisine hayran bırakmıştı. Hele son 10 metrede dalga geçtiği bölümü asla unutmayacağım. Road Runner adlı çizgi kahramanın Coyote ile eğlendiği kovalamacalar aklıma geldi. :) Çok da sevecen bir atlet. Tuttum bu adamı!

Bugün de 200 Metre'de Michael Johnson'un kırılmaz denen rekorunu 19.30 ile kırarak o an insanüstü tepkiler vermeme neden oldu! (Vay anasını!, Yuh!, Yeriii! vs.) Nefesimi tutarak izledim bu koşuyu.Bir kere daha hayran oldum. Benim gönlümdeki yeri bir yana da tarihin sayılı atletlerinden biri olmayı zaten başardı.
Biz 5000 yıllık mazisi olan bir millet olarak tek altın madalyayla yetinirken eloğlu rekora rekor demiyor, dalgasını geçiyor...
Bu 100 Metredeki şovu:


 

Bu da 200 metre koşusu:


Bu görüntüleri izlerken aklıma Mustafa Yıldızdoğan'ın "Elde Ne Ceylanlar Varmış" şarkısı geliyor :) Neyse ki bu hız canavarı kapkaççı ya da bakkal çırağı olmamış...

2 yorum:

 1. Abi adam rüzgarın oğlu resmen..
  100 metrede özellikle resmen dalga geçiyor..
  200 metrede biraz zorlandığı görülüyor..hızlı soluklu bi arkadaş..
  fxfeza

  YanıtlayınSil
 2. 100 metre koşusunda hayranlığımı kazandı zaten :) Elleri açmış, işin dalgasında... Böyle rahat sporcuyu seviyorum ben :)

  YanıtlayınSil