18 Eylül 2008

Yeni Bir Hayat...

Bugün doğum günüm...
Önceki gün meslek hayatıma başladım.
Yeni bir yılda, 25.yaş günümde hayatımın en büyük hediyesi olarak 19 yıllık emeğin bir anlamda karşılığı olan memuriyetimi alıyorum. Öyle sürekli hediye alan biri olmasam da bugünde alabileceğim en anlamlı hediye bu olsa gerek.
Şarkıdaki gibi; yeni bir iş, yeni bir hayat...
Bu hediyeyi bana veren, muvaffak edene sonsuz şükürler olsun!

Tus için gittiğim Ankara'da yaklaşık sanal alemdeki 2 yıldan sonra birebir görüşme şansı bulduğum ve bir o kadar da geç kaldığımı anladığım simarigim, blut ve yakzan' a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Farkında olmadan bana hayatımda bir ilk yaşattılar, 25.yaşımda ilk doğum günü pastamı üfledim :) Ben de farkında değildim ama ilk oldu bu benim için. Dedim ya öyle pek alışkın değilim kutlamalara...
Pastanın resmini de koymak isterdim ama yeni işyerimde bilgisayarıma henüz kavuşamadım. İlk fırsatta onları da ekleyeceğim inşallah.

Yeni iş yerime ve ilk memuriyetime alışmama az kaldı, yakın bir zamanda gelişmeleri ve durumu bildireceğim.
Yanımda olan ve bir şekilde desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.
Birlikte nice senelere!..

13 yorum:

 1. arkadaşım arkadaşım canım arkadaşım 3 yada 4. kez -bu yıl için- doğum günün kutlu olsun.. bir ömür aramızda olman dileğiyle canım arkadaşım..

  seninde söylediğin gibi 2 yıl sonra buluşma imkanımız oldu ve seni tanıdıktan sonra bu sürenin benim içinde çok fazla olduğunu anladım.. hep söylüyorum bu gidişlede söylemeye devam edeceğim herzaman; senin güzel insan güzel şeyler yaşamaya layık. o yüzden 25. yaşından sonra herşeyin çok daha iyi geçmesini diliyorum.

  ayrıca seni aramızda görüyo olmak bizi çok mutlu etti. tamam uykusuz sabahlarıma mal oldun ama orası önemli değil :D geçirdiğim her dk sana feda olsun. sana bir ilki yaşatıyor olmam senden çok beni mutlu etti.. umarım hep böyle mutlu oluruz :)

  sen baştacısın..

  not: memuriyetinde başarılar;) bi gün olurda inş. bizde senin hastaların oluruz :D yani ankaralarda çalışman dileğiyle. görüşürüz KUZUCUM..

  bi daha not : bloguma yeni bi yazı ekledim :D

  YanıtlayınSil
 2. Of ya bu blogrollda bir sorun var. Yeni yazı yazdıgını bildirmiyor. Tesadüfen Şımarıgın msn nickine gördüm dogum günün oldugunu :)))
  İyiki dogurmuş annen seni, turkiyeye başarılı sabırlı bir doktor daha kazandırdı.
  İnşallah yeni iş yerine cabucak alışırsın. Senin adına gercekten cok seviniyorum. Ayrıca şımarıgımla buluşmanız ne güzel olmuş. Bloglar sayesinde yeni dosluklar ediniyoruz. Duyduguma göre resimlerde varmış, niye paylaşmıyorsun? Merak ediyorum :)
  Başarılar diliyorum yeni yaşında. İnşallah herşeyin hayırlısı olur ..

  YanıtlayınSil
 3. Ferhat Kardeş, doğum günün olduğunu bilmiyordum; yoksa pastaların en güzelini ben yaptırırdım emin ol..Geç de olsa doğum gününü kutluyorum değerli arkadaşım.. Yazından işine başladığını görüyorum; onun için de Hayırlı Olsun diyorum..Umarım çok mutlu olursun..Seni daha iyi yerlerde göreceğim inanç ve temennisiyle...FXFEZA

  YanıtlayınSil
 4. SELAMUN ALEYKUM

  "Hüner bir şehri bünyad eylemekdür,
  Reaya kalbin abad eylemekdür."

  Asıl hüner bir şehir kurmak ve o şehirde yaşayan halkın kalbini imar etmektir.

  Fatih Sultan MEHMET HAN...

  Sultan Mehmed henüz 17 yaşında iken, hocası Akşemseddin, başarının en önemli kuralını fısıldadı: "Hedefini tespit et". Hedef belirlendi: "Konstantiniyye mutlaka fethedilecektir". Akşemseddin devam etti: "DAĞ NE KADAR YÜKSEK OLURSA OLSUN, YOL ONUN ÜZERİNDEN GEÇER. SEN YOL OL Kİ DAĞLARIN BİLE ÜZERİNDEN GEÇESİN." Genç Sultan sordu: "Ya şartlar el verişli olmazsa?" Hocası cevap verdi: "ŞARTLARA TESLİM OLMAZSAN, ŞARTLAR DEĞİŞİR SANA TESLİM OLURLAR."

  Yüce Rabbim; şartları kendisine göre değişen,hizmetinde bulunduğu halkın kalbini imar eden, dağ gibi zorluklar üzerinden yol olup geçen,halkın kendisinde yol bulduğu, HALK'IN İÇİNDE HAK'LA birlikde olan
  bir FATİH...
  bir ABDULLAH...
  bir FERHAT...
  bir ASLAN...
  bir ASLAN FERHAT olabilmeyi nasib eylesin.

  Her daim
  Hayırla kalasın...
  Hayırlı kalasın...
  ALLAH c.c. her iki cihanda yar ve yardımcın olsun...

  İYİKİ DOĞDUN İYİKİ VARSIN...

  YanıtlayınSil
 5. Doğum Günün Kutlu Olsun...
  Her zaman aklımda ve duamdasın...Bunu biliyorsun...Hayırlı yaşların olsun inşallah...

  YanıtlayınSil
 6. Bu harika yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Böyle günlerde sizler gibi candan insanları tanımak, yanımda olduklarını, dualarında yer verdiklerini bilmek benim için büyük bir hediyedir, şanstır.
  Tekrar çok teşekkür ediyorum. Birlikte nice yıllara inşallah.
  Fotografları da en kısa sürede ekleyeceğim.

  YanıtlayınSil
 7. iyi ki doğdun ferhat, iyi ki varsın ve iyi ki benim blog arkadaşımsın, çok şanslısın:)))
  ay çok sevindim yazını okuyunca ferhat, hem aynı ay doğduğumuz için- sen uğramazsın ama:( benim de 13'ü doğum günümdü:)- hem de bu yaşadıkların için...
  Blog sanal denir oysa nasıl hakiki ki sizi buluşturmuş ne hoş yaaa. ah ah yolu bulabilseydin biz de tanışacaktık ist'a geldiğinde. kıskandım sizleri:) şaka şaka çok sevindim sizlerin adına. yeni işin de, yeni yaşında hayır,huzur ,sıhhat getirsin, dostlukların çoğalsın inş...
  sevgiyle kal...

  YanıtlayınSil
 8. DRcum bias geç olmuşş şöle bakınca ben seni hala atasagun.blogcu da diye biliodumm...nesee sonunda bulmuş oldumm:)seni tanımak güseldii fırsat buldukça gel ösletme kendinii:)yeni yaşında işinde inş. güsel şeylere vesile olar.(blut)

  YanıtlayınSil
 9. arkadaşımın doğum günüymüş nasılda unutmuşum geçde olsa telafi edelim nice
  senelere mutlu yıllara...
  senin gibi kadir kıymet bilen bir insanın doğum günü unutulurmu işte oruç yaramıyo heralde...
  ama değerli arkadaşların seni çok mutlu etmişler negüzel hardaim birlikte olun inş
  yeni görevinde hayırlı olsun bu arada

  YanıtlayınSil
 10. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ederim. Yanımda olmanız güzel. Insallah hepiniz en az benim kadar mutlu olursunuz.:)

  YanıtlayınSil
 11. ..:) GEÇMİŞ DOGUM GUNUNUZU BENDE KUTLAMAK ISTEDIM...IYI DOGDUNUZ.. NICE MUTLU YILLARA

  KUÇUK BIR NOT BENIM BURDA KAYITLI BIR SAYFAM YOK NASIL ELDE EDEBILIRIM..?
  ANKARADAN NEBAHAT

  YanıtlayınSil
 12. teşekkürler nebahat hanım, gmail.com dan bir e-posta adresiniz varsa direk blogger.com uzerinden sayfa edinebilir ya da blogger.com uzerinden kayıt olarak baslayabilirsiniz.

  YanıtlayınSil