30 Ekim 2008

50 Güzel Sinema Posteri

Bildirgec'te gezinirken gözüme çarpanlardan;

Şurada geçmişten günümüze sinema filmlerinden seçilmiş 50 sinema filminin posterleri yayınlanmış ve içlerinde gerçekten de "güzel" sıfatını hakedenler var. Özellikle de gözde oyuncularımdan Nicolas Cage'in en beğendiğim filmlerinden olan Savaş Tanrısı (Lord of War) filminin posteri benim çok hoşuma gitti. E biraz da şartlanma var tabi ;)

Eğer siz de bu tür eserlerle ilgileniyorsanız inceleyin derim, bakalım en çok hangisini beğeneceksiniz...
#Şuradan...

6 yorum:

 1. Nicolas Cage görünce yüz yüze diye bir film vardı o geldi aklıma beğenerek izlediğim

  YanıtlaSil
 2. "İyi,kötü ve Çirkin"
  THE GOOD,THE BAD AND THE UGLY

  Posterler arasında Clint Eastwood’un bir hayranı olarak “il buono,il brutto,il cattivo”yu gördüğümde oldukça duygulandım.Oldukça beğeniyle izlediğim ve tekrar yayınlanırsa yine sıkılmadan zevkle izleyeceğim bir film. Gönül isterdiki Clint Eastwood hakkında araştırma yapıp bunu sizlerle paylaşayım ama geniş yer tutacağından bundan vazgeçip sevgili Ferhat’ın bizimle paylaştıgı posterler arasındakı bu filmi izlemeyenler için tanıtmayı daha uygun buldum.
  Yönetmenliğini , Sergio Leone’nın yaptığı orjınal adı ” The Good,The Bad and The Ugly” olan bu film 1966 yapımlı dönemin gerçek giysilerinin,ortamlarının filme aktarıldığı aynı zamanda toplumu sosyal ve ekonomik olarak inceleyen kovboy film kuşağının bir örneğidir.
  Ennio Morricone’in müzikleriyle bezenmiş film müzikleri ile osgarı alan ilk filmdir.
  Clınt Eastwood iyiyi(sessiz,akılı ve karizmatik silahşör olan Blondie’yi),
  Lee Von Cleef kötüyü(altınları bulma planları yapan sinsi ve kurnaz ordu komutanı Angel Eyes’i),
  Eli Wallach çirkini(kendini akıllı zanneden sabırsız,sakar ve bir o kadarda acımasız olan,altınların peşinde koşan Meksikalı haydut Tuco’yu)
  canlandırmaktadır.
  Sivil savaş esnasında bir mezarlıkta gömülü olduğu söylenen altının peşine düşerler.Her birinde altının yerine dair sınırlı bilgi vardır ve bu bilgilerin birleştirilmesi gerekmektedir.Ancak kimse sahip olduğu bilgiyi paylaşmayı düşünmemektedir.
  .....
  Teşekkürler Ferhat:)

  YanıtlaSil
 3. Ben Nicolas Cage hayranlarındanım, her filmini hiç tereddüt etmeden izlerim. Hayalet Sürücü de biraz kötü olmak dışında hepsini beğenmiştim.
  Yorumlar için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Nicolas Cage deyince Next'i tek geçerim :)

  YanıtlaSil
 5. Cileklisüt; Next benim de beğendiklerimden ama Savaş tanrısı ve Melekler Şehri'nin yeri bambaşka... :)

  YanıtlaSil