22 Ekim 2008

Birisi...

Birisi birkaç gündür kim olduğumu bilmeden ve kim olduğunu bilmeden musallat oldu.
Birisi birkaç gündür kendince hayat felsefesi yapmaya ve bana dersler vermeye çalışıyor ve yine o birisi benim insanlarla ne yaşadığımı bilmeden kendine göre beni yargılıyor ve komik ithamlarda bulunuyor.
Oysa benim hayattan ve insanlardan yana ne denli dolu olduğumu bilemiyor, kimlerin ne denli riyakarlıklarla karşımda durduğunu bilmiyor.
Ve yine o birisi adını bile yazamayacak kadar cesur(!)
Megaloman, Narsist ve Ego gibi kavramları, Akıl, Samimiyet gibi değerleri sorgulamak isteyenleri -eğer gerçekten bana samimiyet dersi verecek kadar samimi iseler- kimliklerini ve ne mal olduklarını saklamadan alenen konuşabilmeye bekliyorum...

Not: Yorumları denetlemeye alma sebebim de kendini bilmez bir ...ın objektif olmaktan uzak yorumlarıdır.

12 yorum:

 1. Allah Allah neler oluyor bu blog aleminde sürekli kim olduğu bilinmez densizler benim blog arkadaşlarımı üzmeye başladı:( ben de üzülüyorum yaw, kim olduklarını zannediyorlar ki bunlar, neden başkalarını huzursuz ederler ki ve bundan nasıl bir memnuniyet elde ederler ki? bu suallerin cevabını malesef veremeyecek kadar insanız.sen canını sıkma Ferhat, açıklamaya bile değmez. sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
 2. Ne bileyim varmış ki bir kuyruk acısı; yazdıkça yazıyor, isim bile yazamayacak kadar cesur olduğu halde...
  Neyse alıştım bu ezik tiplere...
  Teşekkürler Nevbahar.

  YanıtlaSil
 3. Sevgili arkadaşım...
  bir ata sözü derki:
  Meyve veren ağaç taşlanır...
  söylenecek başka söze ne hacet...
  Seviyorum atalarımızı hep doğruyu söylemişler...
  selamlar...

  YanıtlaSil
 4. Yakzan dostum, teşekkür ederim; güzel demişsin.
  Atalarımız sahiden de esaslı laflar etmişler, sevmemek ve saymamak elde değil.
  Allah razı olsun senden ve sen gibi dostlardan...

  YanıtlaSil
 5. Bana da geliyordu böyle adsız yorumlar. Şimdi o bloğumu kapattım. Kendime ait yazılarımı eleştirebiliyordu ama dini konuları eleştirmek biraz yürek ister.

  Benim yazımda bir imla hatasını eleştirmişti mesela. Ama kendi yorumları yanlış kelimeler ve devrik cümlelerle dolu. Ben onu bu şekilde tanıyorum. İnsan yazılarından bile tanınabiliyor aslında, ne garip.

  YanıtlaSil
 6. Ya kim bu Allah aşkına eminim tek bir kişi çünkü çekirge sürüsü gibi bir sürü bloğu istila etmiş ve herkes bu kişiden şikayet ediyor bir kaç gündür!! Deli mi divane mi acabaaa? Bana kalırsa boş vakti çok olan dengesiz ve hastalıklı biri bu kişi... Beyin özürlü.. Ve bu fitne fesatı sırf eğlenmek için yapıyor.. O kadar hasta yani.. Benim hakkımda da mahalle kadınları gibi bi o bloğa bi bu bloğa gidip dedikodu yapan üstelik beni o..la suçlayan birisi oldu da ordan biliyorum..

  YanıtlaSil
 7. ferhat kardeş elştirilen kişi daima dinlenilir ve dima herkes onu dinler sen yine bildigin gibi aynen devam et bak benim adım hüseyin yorumun basına yazamıyom bilmiyom

  YanıtlaSil
 8. oy neler olmuş ya. çilekli süt nasıl böyle basitleşmeyi de aşmışlar yuh yani diyorum sana böyle yazanlara..
  benim de vardı böyle bir arızam hiç ummadığım biri çıktı ve kibarlığı ben senin seviyene inemem düşüncesi gibi vs. bilumum güzellikleri bir kenara bırakıp gayet NAZİK cevaplar yazınca artık cesareet edemez oldular..:)
  eh biraz nam saldık agresiflik konusunda ama olsun o kadar:)
  atasagun aldırma böylelerine.sadece kıskançlıklarından böyle yapıyorlar..hem yeni şablonun da harika oldu ya işte kıskançlıkları had safhaya ulaştı..
  çok cesurlarsa açsınlar bi site biz de görelim marifetlerini..
  nerde o yürek?

  YanıtlaSil
 9. blog aleminde heyecanlı günler yaşanıyor demekki :)

  Abi boşver takma sen kafana.. O kavun demekki kendini böyle tatmin ediyor ama yanlış adrese gelmiş canı yanacak haberi yok enayinin..

  YanıtlaSil
 10. Haklısınız, millet ne hale gelmiş.
  İşim gücüm yokmuş gibi kavunlarlar, keleklerle uğraşıyorum ya, Allah hepsini ıslah etsin...
  Teşekkür ediyorum hepinize.

  YanıtlaSil
 11. @Cileklisut; Kendi hakettikleri sıfatları bizlere yapıştırmaya çalışan bu tipleri takmamak lazım. Vardır bir yaraları...

  YanıtlaSil
 12. Hüseyin kardeş senden yana şüphem yok, sürekli ilgin ve katkın için sana da müteşekkirim. :)

  YanıtlaSil