17 Ekim 2008

Tedbil-i Tema

Severek ve çok isteyerek kullandığım Langit adlı temamda birkaç sorun yaşamaya başlayınca arayışlara girmiştim ve bir haftadır birçok tema içinden tema beğenmekle uğraşıyordum.
Nihayet Fervens-a adlı temada karar kıldım, henüz birkaç eksiği olmakla birlikte kullanmaya başladım. Nöbetten sonra ilk fırsatta eksikleri de düzenleyeceğim inşallah.

Siz bu yazıyı okurken ben sabahın erken saatlerinde nöbete gidiyor olacağım.
Tema hakkında yorumlar ve katkılarınız olursa sevinirim.
Görüşmek üzere.

17 yorum:

 1. Bunada alışıcaz :) insan ilk geldiğinde bi tuhaf oluyorda :D güle gülee kullan

  Not:Benden kıskandın dimi hemen yeni tema yaptın kendine :D

  YanıtlayınSil
 2. Ferah geldi bu tema bana. Bu arada sen daha tema diye dusunmeye bile baslamamısken ben tema uygulamaya, yedeklemeye başlamıştım, söylediğine sen bile inanmıyor olmalısın :)

  YanıtlayınSil
 3. şaka yapmıştım :D ne bağırıyon parmak kadar kıza

  YanıtlayınSil
 4. Yeni tema daha güzel olmuş bence. Hayırlı olsun...

  YanıtlayınSil
 5. Çok sportif ve kullanışlı bir tema hadi hayırlı olsun :)

  YanıtlayınSil
 6. kesinlikle daha ferah ve anlaşılır. Bilmiyorum Aristo nun sözü daha önceki temada yazılı mıydı ama ben yeni gördüm mesela. Diğerinden bir şey anlamıyor sadece yeni yazdığın yazıyı okuyordum. Karıştırmayı hiç sevmem zaten:) Eskisini sevmediğimi şimdi anladım:) Aslında önemli olan seni okumak sadece ,tema bir yere kadar:) Gönlün hangisinden hoşnutsa benim kabulümdür, güle güle kullan.sevgiyle....

  YanıtlayınSil
 7. Hmmm bence bu blog teması digerinden daha güzel. Daha canlı :)) İyi yapmıssın degiştiripe. İçinede sindiyse sorun yok :) Benim sindii :)

  YanıtlayınSil
 8. Cano merhaba,
  Benim hiç bloğum olmadı.Ama anladığım kadarıyla bu,bir günlük tutmak gibi bir şey olsa gerek.Ve sanırım günlükten tek farkı,günlük salt kişiye özelken blogda ise bu özel olma durumunun kişinin kendi isteğiyle berteraf edılerek başka dünyalarla paylaşılması.Ama yıne de günlük kadar özel.Ve hatta o kadar özelki görünüşünü dahi siz kendınız dizayn edebılıyor,temalarını seçebiliyorsunuz.Ve sanırım her tercih ve seçim blog sahıbıni de az çok yansıtıyor.Bu anlamda seni tanıdığım kadarıyla yeni temanı yorumlamak istiyorum.
  Senı tanıdığım kadarıyla sen sade bir şıklıktan yanasın.Öz ve net olacak ama yine de ayrıntılarda saklı bir derinlik ve zerafet de olmalı.Bir tülün rüzgarda savruluşu kadar gizemli,suda süzülüşü kadar da narin olmalı.
  Yani bloga gırenler nerde ne var,bir düzenlılık içinde kolayca bulabılmelı ama bu yolculuğa başlarken ve devam ederken tıpkı bir müzeyi yada Efes antık kentıni gezermişcesine,gizemli bir hava içerinde hoş bır tınıyla sürmeli.Her çıkılan basamakta senin duygu ve düşüncelerine dokunurken seni de hisedebilmeliler ve bu da tabıkı temanın senın duygu ve düşüncelerini anlatış şeklınle bütünleşmesi ile olur.Ve bence bu anlamda bu tema senın içindeki derinliği ve enginliği yansıtmıyor.Diğeri de yansıtmıyordu bu da yansıtmıyor.
  Ve ayrıca bana göre bu tema bir öncekınden çok da farklı değil.Teknik olarak tabıkı sana sağlayacagı şeyler konusunda youm yapamam ama benım açımdan diğerinden bır farkı yok.Üzerinde durduğum şey ise görünüş olarak bence senı ifade edemıyor olmaları.evet sade ve düzenlı gibi duruyor senin dediğin gibi ferah belki ama derinliğini yansıtmıyor.
  Hani şu janjanlı mı demiştin , hani bir spiralli (telli)defter görünümü vardı işte o,ben o tarz görünümü daha çok beğenıyorum.Sanki her gün o sayfalar tek tek çevrilecekmiş gibi bir görünümü vardı bence o daha güzeldi.(o günde onu beğenmıştım.)Yani hani illaki o olsun diye değil,sadece o tarz bir görünüm bence kişiye daha özgü bir ifade şeklını sunmayı sağlayacak bir tema.
  Neyse Cano,umarım fazla eleştirel olmamışımdır.Sadece burda söylememin bır mahsuru yoktur umarım ama seni çok seviyorum ve her zaman her anlamda sana en yakışanı istiyorum kendimce .Tabiki senın beğenın tüm yorumların üstündedir.(Bu arada sevgili Ferhat severler arkadaşca seviyorum haaa :)) ve yıne aynı duygularla bir mahsuru yoktur inşallah..seni çok özlediğimi belirtmek isterim,çok öptüm.
  Herkese sevgi ve saygılar

  YanıtlayınSil
 9. Sayın Ferhat Aslan Temanız ile ilgili sorununuza cevap verilmiştir. Saygılar...

  http://teknomobi.blogspot.com/2008/09/fervensa-blogger-templates.html

  YanıtlayınSil
 10. ferhat kardeş tema iyi hoş ama renk yazıları bastırıyo bilmem anlatabildimmi kardeş Değişiklik yenilik herzaman güzel olmuştur teşekürler

  YanıtlayınSil
 11. dediğin gibi biraz eksiklikleri var.Onlarıda tamamlayınca güzel olucak inşallah

  YanıtlayınSil
 12. Cano can,bir şeycik daha söyleyebilirmiyim,şey hani bir önceki yorumumda bu temanın diğerinden bir farkı yok dedimya aslında var.İnternete her girdiğimde yokluyorum da zamanla daha bir hoş görünmeye başladı.Diğer temayada bakıp karşılşaıtrma yapıyorum.Bu diğerine göre daha sade ve düzenli.Ve yeşil renginin kattıgı bır sakinlik,huzur havası var.Ve yanlış hatırlamıyorsam yeşil hastanelerde de çok fazla kullanılan,hasta üzerınde rahatlatıcı etkıde bulunan bir renk.Zaten doğayı ve en önemlisi barışın simgesi zeytin yeşilini,zeytın dalını hatırlatıyor.Ama başka anlamda bilmiyorum diğerinden farklı gelmiyor bana.Çünkü ikisi de seni yansıtmıyor tabıkı farkları var hele teknık anlamda varsa da bilemem ama yine de bilmiyorum belki sana daha özgü bir şeyler olmasını istediğimden,böyle gelıyor bana.
  Ben istiyorum ki,kapıyı tık tık çalalım ve sen bıze kapıyı aç,yada sanki hediye açar gibi bir kutucugu açalım ve içinden senın dünyana ulaşalım,,yada bılmıyorum işte sade olsun ama sana daha özgü olsun..neyse görüşürük

  YanıtlayınSil
 13. selamalar sevgili dost
  yeni teman hayırlı olsun
  fakat cano arkadaşın dediklerine katılıyorum
  daha orjinal bir tema daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
  tabiki senin fikrin daha önemli ama senin kadar bizde bakıyoruz sayfana :-)
  kolay gelsin

  YanıtlayınSil
 14. Sevgili yakzan,bana katıldığınız için teşekkür ederim.
  Buarada farkettiniz mi,canoo yani Ferhat can ıkı gündür hiç gözükmedi.Acaba bu iki gün bana mı çok geldi:))yoksa siz de farkında mısınız?
  Canoo nerdesin?

  YanıtlayınSil
 15. Cano diyecek kadar yakınsa insan internettemi arar nerde olduğunu bilmelisiniz :D

  YanıtlayınSil
 16. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 17. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil