13 Ekim 2008

Vista : Akıllı ol! :)

Ben bu Vista denen Microsoft illetine zaten daha başından beri uyuz olmakta, kullanmadan bile sevmemekte haklıymışım, birkaç gündür kullanınca hak verdim kendime :)
Şu ekran görüntüsüne de bakın hele:Şu cürete bakın; "Aynı anda en fazla 3 program çalştırabilirmişim"
Yapma yav! Ben onlarca para dökeceğim, bilgisayarımın performansını en yüksek düzeyde tutma manyaklığı göstereceğim, sen o bilgisayarda 3 program sınırı koyacaksın... Hele de benim gibi görev çubuğunda boş yer bırakmayan, işlemciyi ve rami sonuna kadar zorlayan birine...Gettt!
Bu kimin fikri ise harbiden elime geçmesin!!!
Yok ağa yok! Artık kral da olsa kullanmam bu Vista'yı...
"Hey Vista! Aklını alırım senin" diyorum ve topu Geyts amcaya atıyorum...

12 yorum:

 1. Bende vista kullanıyorum ama sevmiyorum(gerçi alıştım).Ben de böle bişi çıkmıyo altta pek çok sekme açılabildiği gibi üstte de sekme açılıyor yani bi dolu sayfa açabiliyorum :D ki ben bilgisayar donanım bilmemne vs özellliklerinden anlamayan biriyim sen nasıl oldu da böle bişi aldın gerçi sen bilgisayarına bisürü bişiler indirip bindiren birisin sen mi bozdun yoksa :D

  YanıtlayınSil
 2. Yok ya ne bozması, yapısal bir durum sanırım. İnadıma gidiyor, sahibi ben olsam ona gösterirdim bu dünyayı...sahibinin hatırı var :)
  Ben alırsam vistasız alırım zaten :)

  YanıtlayınSil
 3. Bu işlerden anlamıyorum ama sanırım yeni bilgisayarların işletim sistemi hep Vista diil mi ya ama sen sonradan kendin Xp ye çevirion

  YanıtlayınSil
 4. Dediğin mumkun, alırken xp kurulu almak da Pardus kullanmak da...

  YanıtlayınSil
 5. vista etti sen etme ferhat:)
  bırak, büyüklüğünü göster be aga:)
  al-i cenap birine yakışmaz, zaten bu söylediklerinle yeterince ürkmüştür vista garibim:)
  :)))))))))))))
  ilahi ferhat! sen çok yaşa e mi:)
  sağlıklı ve uzun yaşa, sevgiyle...

  YanıtlayınSil
 6. Vista'nın birçok sürümü var. Sizdeki starter edition. Starter editionun fiyatı düşük fakat aynı anda sadece 3 program çalıştırma gibi saçma bir kısıtlama var.

  YanıtlayınSil
 7. ferhat kardeş pardus sistemi cok güzel virüs prg koymana gerek yok exe dosyalarını açmıyo dene istersen boşver vistayı xpyi

  YanıtlayınSil
 8. sorun vistanın starter işletim sistemi versiyonundan. Diğer sürümlerine nazaran bu tip kısıtlamalar mevcut..

  YanıtlayınSil
 9. Haklısınız, Hem Vista hem de starter olduğu için gıcık zaten. Yeni alacağım bilgisayara Pardus kuracağım, Pardus'u daha önce de kullandım, gerçekten güvenli. Alıştığımızdan biraz zor olsa da seviyorum onu. Eh yerli malı, yurdun malı... :)

  YanıtlayınSil
 10. haha :))) yaşasın xp :pPp

  bizim laptopta da vista var ama böyle şeyler yazmıyor uyarı babında. ben oturunca genelde 10 sayfadan aşağı açmıyorum da :/ vista home PREMIUM sanırım ondan muahaha havamı da attım :))

  YanıtlayınSil
 11. Çileklisüt; eğer pc'nin mulkiyeti bende olsaydı ben o Vistaya takla attırmasını bilirdim :) yaşasın Xp hatta ondan da daha çok yaşasın Linux. Kendi bilgisayarım geldiğinde Microsoft'un hegamonyasından kurtulacağım inşallah.
  Bu arada benim gibi biri için Vista premium falan bulmak, kurmak çok da zor iş değil ama dediğim gibi kiracıyım :)

  YanıtlayınSil