19 Ocak 2009

Rüya

Rüyalar için "en uzunu 3-4 saniye sürer" derler...
Anlamadığım şu; bu kadarcık kısa bir rüya nasıl olur da bu kadar ağır izler bırakır, nasıl bu kadar etkiler?..
Uyandığınızda bütün vücüdunuzu sızlatacak, gözlerinize bastıracak kadar... Ve daha anlatılamayacak bir çok şeyle beraber...
Ben artık rüya görmek istemiyorum...

8 yorum:

 1. Rüya ile gerçek yaşam arasında belirgin bir fark olduğunu da kim söylüyor?İnsan fıtratı gereği septik olmalı bence ; en çok güvendiğini,bildiğini didiklemeli..Peki doktor şu an yaşadığımız hayatın da bir tür rüya olmadığından nasıl emin olucaz?

  YanıtlaSil
 2. ya evet geçen bi rüya gördüm alarmın sesini duyunca 5 dk daha göreyim 5 dk daha göreyim diye çok uğraştım olmadı :))
  bazen rüyalar çok güzel gibi olsa da gerçeklik payının hiç olmadığını anlayınca insanın moreli baya bi kötü oluyor.. nadir rüya görenlerdenim.. gördüğümdede tam görüyorum :) bazen yatağımdan zıplayarak bazense yüreğim ağzımda uyanıyorum.. ben geceleri ya ağlıyormuşum ya gülüyormuşum. ablam korkuyomuş benden :)
  yarın gece uyumak haram olcak yine senin memleketin yollarına düşücem :)
  neyse lafı uzattım .. sen uzun lafı sevmezsin. kaçtım ben :))

  YanıtlaSil
 3. erifu; neyi biliyoruz ki neyi didikleyelim?..
  Bildiğimi sandığım her şey hayal kırıklığından ibaret... Gerisi ise fıtratın kırıkları...

  YanıtlaSil
 4. hayırdır inşallah, snei gerçekten etkilemiş belli. inşallah hayırlar getirsin. ben de rüya görmek ister hiç göremem:) hayat her zaman olmayanı istemekle geçiyor sanırım:)
  uykun demek ki kaliteli ki rüya görebiliyorsun bu arada. ben uykuya zor dalar, huzurlu uyku da pek yaşamam malesef. bu da morel olsun sana:)
  sevgiyle...

  YanıtlaSil
 5. Insan inanamiyor evet, yani bazi film gibi rüyalar görürüm bunlarin bu derece kisa olmasi..
  Hayatta daha ne ilginclikler varda iste fazla takilmaya gelmiyor bunlar.

  YanıtlaSil
 6. Ben ve uyku... Ne ikili ama... :)

  YanıtlaSil
 7. benim sıkca rüya grdüğüm anlar olur bazen de harbiden rüyalarm gercekleşir..bu rüya yorumları vardi pek takmaz umursamazdm ama bi keresn de rüyamda iki dişimin döküldüğünü gordm tabirde iki yakınınızn yada ailenzden iki kişinn ölümüyle karsılaşcaksnz yaziordu gene takmadm ama üst üste yılın aynı tarihlernde iki dayımı kaybettm ne kadar doğrudr bilemıyorm tabi..

  YanıtlaSil
 8. hayra çıkar inşallah..annem hep şey der iyiyse anlatma.kötüyse besmele çek,cevşen tak..anneler yanılmaz,gerçekten de en faydalı bilgiler bu gereksiz gibi görünen sözler oluyor.bütün güzellikler rüyanda da seninle olsun ..

  YanıtlaSil