30 Mayıs 2009

Şefin Tavsiyesi; Kıraç, Göksel ve Funda Arar...

3 gündür beni allak bullak eden bir hadise var; Halihazırda mevcut olan müzik hastalığım ve bu hastalığımı illete dönüştüren 3 albüm. Hangileri? diye soracaksanız; Kıraç, Funda Arar ve Göksel'in 2009 albümleri...


Rock dışında Anadolu'dan kopmamasıyla da oldukça sevdiğim Kıraç "Garbiyeli"  albümüyle oldukça güzel bir albüm yapmış. Türküler ve hafiiiif hafif söyleyiş tarzıyla alıp götürüyor insanı..."Dinlemeyen pişman olur" demek pek de klişe kaçmasa gerek... Benim gibi içmeden kafayı bulmak isteyenlere birebir tavsiyemdir.

"Zamanın Eli" albümü ve Funda Arar... Pek fazla söze gerek yok zaten. Bu albümü de oldukça güzel...

Ve Göksel... Farklı olmasıyla sevdiğim bir şarkıcı. Bu defa da eskilerden dem vurarak ve bu demi tutturarak :) farklı olmayı yine başarmış. Ben bu albümü de çok sevdim...
Müzik otoritesi olmasam da tavsiyeme uymanızı tavsiye ederim :)
Pişman olmazsınız...
Not: Yeni evimin balkonundan bildirdim...:)

3 yorum:

 1. bu 3 güzel albümü indirmiş biri olarak o zaman bende hangi şarkıları favori saydığımı söyliyim;
  kıraç: fadıma , bitmez tükenmez geceler
  göksel: mektubumu buldun mu?
  funda arar: aa bu da güzelmiş, buda güzelmiş diye diye bütün albümün müptelası oldum :) ama en çok zamanın eli ve yak gel ;)

  YanıtlayınSil
 2. Selamlar adaşım,
  Epeydir blogunu ziyaret edemiyorum. Görüyorum ki müzik tarzlarımız hayli benzeşiyor.(yine bir müzik aracılığıyla blogunu ve-sanal alemde de olsa-seni tanıdığımı da hatırlarsak.) Funda Arar'ı ve Kıraç'ı severek dinlerim. İkiside sağlam karakterleri, bozulmayan çizgileri ve güçlü sesleriyle takdire şayan. Ayrıyeten Kıraç'la hemşehriyiz.Böyle bir hemşehrimin olması ister istemez gururumu okşuyor.
  Onlar kadar olmasa da Göksel'i de dinliyorum. Göksel'de kendi çizgisi olan bir sanatçı ve piyasa için kılıktan kılığa girmiyor en azından.
  Not: Yeni evin hayırlı olsun. selametle... :)

  YanıtlayınSil
 3. Funda Arar iyi hoş ama... Şarkılarını dinlerken dikkatinizi çektimi bilmem ama, nefes aldığı çok belli oluyor..Bu çok rahatsız edici,ama bir o kadarda güzel söylüyor şarkıları,yak gel favorim son albümde:)


  Kıraç ı hiç tartışmam bile :) İlk çıktığı günden beri dinlerim..:)


  Haa,bu arada yeni eviniz hayırlı olsun :)

  YanıtlayınSil