08 Haziran 2009

Aşk Dediğin Yoksulluktur....

Son yazıma isimsiz bir arkadaşımdan gelen yorumu çok beğendim ve burada yayınlamak istedim; beğenilecek, biliyorum :)

Aşk Dediğin Yoksulluktur!

Yoksunluktur aşk dediğin! Bir yanın eksik kalır geceler boyu, aldığın nefes yetişmez, sokak çocukları gibi dışarıda üşür yüreğin
Kazanma ihtimalinin az olduğu bir kumar oyunudur aşk. Elindeki karta bakmadan rest çekmektir yaşama. Tüm zenginliğini, düşük ihtimale rağmen, hayatın ortasına sürmektir.
Olmayacak duaya amin demektir aşk. İmkansızı başaracağına dair şiddetli inançlara tutulmaktır. Kaç merdiveni üst üste koyarsan, mehtabı sevdiğinin kollarına çekebileceğini hesaplamaktır mesela. Ortak bir yıldız seçip, bulutlu gecelerde seni düşünmediğini sanarak ağlamaktır. Muhteşem şiirler yazdığına inanarak, tüm sevdiklerini esir etmektir, yüreğinden başka yere bağlanamamış kelimelere.
Zamanla kavga etmektir aşk. Yelkovanla akrebe küfür etmektir geçmek bilmez bekleyişlerde. Planlarını uyduramamaktır, hayat sürprizler yaparak değiştiğinde.
Kendinden vazgeçmektir aşk dediğin. Yemeğin en güzel yerini ayırmaktır sevdiğin için. Onun yerine düşünmektir, onsuz kaldığın anlarda bile. Birini kendinden çok sevmektir, henüz kendini sevmeyi bile beceremediğin yaşam tünelinde. Hastalandığında bir sandalye üzerinde beklemektir sabaha kadar. Her acısını kalbinde misliyle hissetmektir.
Aşk dediğin yoksulluktur. Bedenini, ruhunu, kalbini emanet ederek başkasına; düşler bahçesinin çiçekleri ile avunmaktır. Kendin olmaktır aslında,özüne dönmektir. Vazgeçmektir hırslardan, cezalardan, çekişmelerden. Sadece güzel olana dayandırıp yaşamı, her mevsimin tadını çıkarmaktır. En değerlisi, aşk, bir kalbe sevmeyi öğretmektir...

Teşekkürler "Adsız".

6 yorum:

 1. neden bu sayfada göremedim diye içerlemiştim çok kızdım hatta.Müstehcen mi acaba yada yanlışmı yazılanlar diye düşündüm.Ne varki diğer taraftan belki yorum olarak değil daha sonra sayfaya koyacaktır diyede düşündüm ve işte burda yazı.teşekkürler.Keşke başka bir şey dileseydim allahtan:))

  YanıtlaSil
 2. emotional girl9 Haziran 2009 20:29

  aşk dediğin acılarla dolu yolculuk dikenli,bazen soğuk
  aşk dediğin geçersen bu yolları sımsıcak bi mutluluk.ne kadar acı çeksek boş.ne kadar tövbe etsek boş.ateş düşünce yüreğe yanıyor işte...seviyor işte...

  YanıtlaSil
 3. aşk bir yalan ; ademle havvadan kalan..aşktır aldatan..aldatıp da ayıran..gökten yere vurduran..

  YanıtlaSil
 4. En değerlisi, aşk, bir kalbe sevmeyi öğretmektir...
  bu çok güzel özetlemiş...
  çok güzel bir yazana ve bize ulaştırana teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Bu yazıyı ben yollamıştım yorum olarak sağolsun Ferhat Bey yayınladı ancak her gördüğümde rahatsız oluyorum.Bu yazı bir alıntı ve ben hatırlamıyorum bile nerde okuduğumu.Diyeceğim şu ki yazının sahibi umarım hakkını helal eder ve blog sahibinin herhangi bir suistimali yoktur.

  YanıtlaSil
 6. merhaba...Ben hazaL.daha 15 yaşındayım ama odam şiir defterLerimLe doLu..yazı yazmak, yazabiLmek bnm için farkLı birşey...bu yazıyı iLk okuduğumda gerçekten farkLı duyguLarLa karşıLaştım ve arkadaşLarımLa payLaştımm...bLogLarınızı okurken birden farkettim ve gerçekten çok şaşırdım... Yazma duyunuz size veriLmiş en değerLi hazine..
  uçurum kenarında da oLsanız hayata inat güLümsemeniz diLeğiyLe..

  YanıtlaSil