13 Haziran 2009

Ve ÖSS...

Beklenen gün geldi çattı, yarın ÖSS'ye hazırlananlar için kader günü. Hatırlıyorum da ÖSS öncesindeki gün "kurbanlık koyun" kıvamındaydım. Melür melür bakıyordum sağa sola. :) Beklemenin, belirsizliğin verdiği stres de cabası...
Ama çok değil sınavdan çıkınca bitiyor her şey, o stresin, korkunun anlamsız olduğunu farketmiştim. Çünkü yaşadıkça aslında "hayatımızın sınav" olduğunu ve her gün yeni bir sınavla karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlıyor(d)um...

Şimdi kurbanlıklar yine yarını bekliyorlar, onlara başarılar ve Allah'tan emeklerini boşa çıkarmamasını diliyorum...

Allah yardımcıları olsun.

6 yorum:

 1. Bir kurbanlık da 4 saat 10 dakika sonra sınava girecek olan benim...
  Bu sınavın ne kadar saçma olduğundan dem vurup da strese girmek istemiyorum şimdi. :)
  Allah yardımcımız olsun.

  YanıtlayınSil
 2. Günay kardeş; hayırlı haberlerini bekliyoruz..

  YanıtlayınSil
 3. Milli eğitimimizin sınav ve not sistemi hakkındaki eleştirilerimi şimdi yazmaya kalksam yekûnu mütevazi bir kitap tutar. İyisimi girmeyeyim.
  Sınavlarda pek heyecanlanan biri olmadığım için genelde piknik havasında geçiyor benim sınavlar. Epeydir girmiyordum en son Ales denen sınava girdim. Galiba rahatlığı fazla abartmışım ki full yapabileceğim sözelin yarısında zaman bitti. Matematikte biraz fazla oyun oynamışım.
  Bu Öss girenler için önemliydi. Zira Öss olarak yapılan son sınav. Bakalım yeni sınav sistemi ne kadar verimli olacak ve kaç yıl yürürlükte kalacak?
  Sınava giren arkadaşlar-hassaten de sınavı kötü geçenler-fazla kafaya takmasınlar. Zaten herkesin başarılı olması da mümkün değil birileri muhakkak kaybedecek. Üniversite insana çok şey katabilir. Lakin olay yine kişinin kendisiyle alakalı. Üniversiteye ot gelip sap çıkan o kadar insan var ki. (Benim tüm gayretim onlardan biri olmamak dermişim).
  Herneyse sınava giren arkadaşlar için hayırlısı olsun...

  YanıtlayınSil
 4. Malum sınav bitti sırada öss haberleri var televizyonda.ömrümüzdeki her sınav öss gibi olsa keşke.Diyarbakır dan kan davsı yüzünden göçüp gelen bir kardeşimiz öss sınavı çıkışı vurularak öldürülüyor.Belki başarmıştı kimbilir?Geleceğe dair umutları ve hayallari varmış kan davasına rağmen.Ne var ki ecel öss sonucundan önce geldi.

  GÖRECEĞİ EN ZOR SINAV ÖSS OLSUN TÜM KARDEŞLERİMİN

  YanıtlayınSil
 5. en azından sizin emekleriniz boşa gitmemiş sevindim.. ne güzel insanın istediği yerde olabilmesi tüm zorluklara rağmen. ve yaşadığı tempoda bile burada da deva olmaya çalışmak hergün yaptığı gibi...

  YanıtlayınSil