06 Temmuz 2009

Hıçkırık...

Bu aralar bünyemde bir anormallik silsilesi aldı başını gidiyor. Geçen gün anlattığım ses kısıklığı vakası sonrasında dünkü gündemim de saatler süren hıçkırık nöbetiydi...
Sesimi düzeltmek için değerli büyüğüm, tecrübe deposu Dr. Mithat abimden aldığım meslek hilelerine başvurdum, işe de yaradı hani. Ama tam sesi düzelttik diye sevinirken, kalan öksürükle uğraşırken dün akşam 20.30 sıralarında başlayan hıçkırık tuz biber oldu :)
Daha önce de tek tük olurdu ama nefesimi tutardım, su içerdim falan derken geçerdi. Dün geceki ise 00.00'a kadar sürünce artık dayanamayıp hastaneye bile gittim :) Yapılan müdahale 5 dk işe yaradı sadece, ben inat bedenim benden inat işte... :)
Artık dayanamaz hale gelince çareyi uyku ilacı atmakta buldum. Sonra sağlam bir uykuya dalıverdim de kurtuldum (en azından şimdilik öyle görünüyor)

Dipnot: Bazen bebeklerde ve çocuklarda hıçkırık nöbetleri oluyor, evde buna nasıl bir yöntem uygulayalım derseniz şu sayfada bir anlatım var, işinize yarayabilir.

3 yorum:

 1. bebeklerde bir damla limon işe yarıyorda büyüklerde su da işe yaramazsa ne yapılır bilmem.. yiğenime 3 ay ben bakmıştım bunu da ordan biliyorum ..
  doktor doktora giderse hatta hıçkırık için acile giderse ne olur kısmınıda ayrıca merak ettim :D

  YanıtlayınSil
 2. Ben valla hıçkırık tutunca geçirmek yerine içime kurbağa kaçmışcasına hıçkırmaya devam edip evdekileri gıcık ediyorum :D bu arada ben nasıl geçirileceğinden çok bu hıçkırığın neden olduğunu merak ediyorum araştırmayı unutuyorum hep,aklıma gelmişken bakayım yarın netten

  şu soğuk algınığı felan bu aralar salgın gibi ya sana geçmiş olsun derken ben de hasta oldum çevremdeki pek çok insanda hasta gerçi benimki kronik bademciklerde gitti ama hala oluyo neyse hıçkırığına da geçmiş olsun :)

  YanıtlayınSil
 3. H0ş hıçkırıklar ola

  YanıtlayınSil