28 Ağustos 2009

Çaresizim Çaremsin...Şaşırdım Kaldım İşte...

Güzel konuşmak ve güzel yazmak her zaman hastası olduğum iki özelliktir. Hele de Türkçe konusunda oldukça hassas biri olarak bu konuda "üstad" diyebileceğimiz Yavuz Bülent BAKİLER'in nazarımda önemli yeri vardır. Konuşması öyle güzel, dili öyle güzel kullanıyor ki hayran olmamak mümkün değil. Nadiren ekranda denk geldiğim zaman ağzı açık izlerim bu büyük şahsiyeti.
Önceki gün Facebook'ta karşılaştığım bir videoda bir şiir dinletisinden bu büyük Üstad'ın "Çaresizim Çaremsin" adlı şiirini dinledim, sonrası malum "al başını git bu diyardan..."
Bu abide şahsiyeti ve muhteşem eserini blogumda da paylaşmadan edemezdim tabi. Buyrun siz de dinleyin...Çaresizim çaremsin,
Şaşırdım kaldım işte bilmem ki nemsin...

2 yorum:

  1. Bu yazıyı okuyunca aklıma lise yıllarından bir anı geldi. Kim argo veya yabancı bir kelime söylese "şişşt seni Yavuz Bülent Bakiler'e söyleriz ha! " derdik:)

    YanıtlayınSil
  2. Üstad olmak,örnek olmak bu işte.Farklı yapan diğerlerinden ayıran.Kendini parçalarcasına,avaz avaz bağırmak istediklerini,belki bir ömre sığdıramayacağın hislerini anlatıverir bir kaç satırda Abide olacaklar.
    Binlerce yemin bozdurur aşk...Tövbe edersin bitti dersin.Dayanamazsın,tövbe dediğin onu unutmaya teşebbüs ettiğin için tövbe dilersin.

    YanıtlayınSil