09 Ekim 2009

Çocuklu Tencere...

Acil Servislerde her zaman ilginç olaylarla ve vakalarla karşılaşıyoruz, bu sadece bizim değil bütün Acillerin başında olan bir durum. Ben de zaman zaman karşılaştıklarımdan bahsediyorum ama bu defa bir doktor arkadaşımın karşılaştığı durum sadece "yurdum insanı, olursa bizde olur" diye yorum yaptırabilecek bir vaka olsa gerek... Varın siz de yorum yapın.
Acil Servise gelen vaka şu;


"Ne hikmetse" çocuk tencereye sıkışmış ve onu çıkaramayan ailesi Acil Servise başvurmuş :) Şaka gibi ama artık bu da gerçek. Doktor arkadaşlar da bu durumda yapılacak en mantıklı şeyi yaparak İtfaiye'yi aramışlar, onlar gelip tencereyi kesmiş ve çocuklu tencereyi kurtarmışlar :)
Artık "düdüklü tencere" değil de "çocuklu tencere" koyarlar adını sanırım.
Bir başkadır benim memleketim...

7 yorum:

 1. yaa gerçekden neden hep böyle olaylar bizim memlekette olur.cehalettmi diyeyim ihmalkarlıkmı bilemedim :s

  YanıtlayınSil
 2. Elbette cehalet başta geliyor. Biraz ihmal, biraz bilinçsizlik, yaramazlık, biraz da çocukluk işin içine girince yurdum insanı halleri oluveriyor işte :)

  YanıtlayınSil
 3. Ya varya gülme krizine girdim.Ben doktor olsam ve bu tencere benim karşıma böle bu vaziyette gelse ben direk yerde :D çocuğu kurtarmayı unuturum hatta girdiğim gülme krizinden dolayı bana müdahale etmeleri gerekir.Ayy iyi bari yazık kıyamam kurtulmuş.

  Yaa ben sayfayı kapatıyorum çıkıyorum daha fazla bakamıcam gerçekten şimdi bu benim gözümün önüne gelir durur artık kendi kendime gülerim.

  YanıtlayınSil
 4. Reklam da şahane durmuş yazının altında..Korkmaz düdüklü tencere ye gelllll.Böyle kampanya görülmediii.Çeyize al,ev hediyesi al al al.Almayan kalmasıııınnnn.Yanında promosyon çocuk veriyk doğum çilesine sonnn...

  YanıtlayınSil
 5. :))))))))
  çok güldüm Allah başımıza vermesin ne diyeyim. ağlnacak halimiz güldürür oldu bizi:)
  selamlar...

  YanıtlayınSil
 6. hey allahım. güldüm çok. ağlanacak halimiz var hakikaten. daha neler görücez bakalım

  YanıtlayınSil
 7. Bu çocuklu tencereyi az önce Fox haberde izledim ee ben bu çocuğu önceden görmüştüm dierek tekrar güldüm ama canlı hali bu kadar komik diildi; yazık ağlıyodu galiba gülmekten yine tam göremedim.Urfa'da olmuş sanırım haberler öle söledi.Ben de bir kez daha bloglarımızın güzelliğini anladım,ana haber bültenlerinden bile önde gidiyoruz tebrikler :)

  YanıtlayınSil