28 Şubat 2011

Geç Olsa Da; "İnception"

Filmkolik biri olarak elimden geldikçe güya takip ediyorum vizyondaki filmleri.
Lakin Zindan Adası gibi güzel bir filmi izlemiş olmanın verdiği ukalalıkla daha vizyona çıkmadan haftalarca önce harika olacağını tahmin ettiğim ve film vizyona girer girmez tanıdık herkese tavsiye ettiğim ve yine ne acıdır ki kendim bir türlü gidemediğim bir filmdi İnception.
Zindan Adası'nda şizofren bir kurgu vardı ki Akıl Oyunları'ndan sonra bu türde en beğendiğim film olmuştu.

İnception'ın ise zihinde ve rüyalarda geçen bir film olması, büsbütün güzellikle dolu bir hale getirmiş onu.
Çok uzatmayayım; Dün gece bir fırsat bulup dvd'sini izleme şansım oldu. Önyargılı bir hareket de olsa arkadaşlarıma önermekle hiç de hata yapmamışım. Hatta sinema salonunda izleyememiş olmak fena koydu haliyle...
Evet, geç de olsa bana kısmet. oldu. İzlemediyseniz mutlaka izleyin. Hatta eliniz değmişken Zindan Adası'nı da (mümkünse önce bunu) mutlaka izleyin. (Bu filmlerle alakası olmasa da bir el daha atıp Kanlı Elmas'ı da izleyin, gerçekten başarılı işler.)

Bu arada Leonardo Di Caprio denen vatandaşı pek sevmezdim, hala da sevmem ama Titanic, Kanlı Elmas, Sıkıysa Yakala, Köstebek, Zindan Adası ve İnception derken izlediğim filmlerinde hep iyi iş çıkarmış olmasıyla -Bir Nicolas Cage olmasa da- gözümde yer etmeye başladı. Hadi yine iyisin Leo! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme