01 Şubat 2012

İlahi isimtescil!

Sahip olduğum iki adet alan adının servis sağlayıcısı olarak isimtescil adlı firmayla çalışıyorum.
Bugüne kadar pek işim olmadığı için iletişim kurmak gereği hissetmedim.
Ama siteye kaydolduğum zaman verdiğim telefon numarasını artık kullanmayacağım için diğer gsm numaramı eklemek istediğimde siteden bu işlemi yapabilmem için "kimlik fotokopisi" yollamam gerektiği yönünde bir talep olduğu söylendi.
2002 yılından beri aktif olarak internet kullanıcısıyım, her türlü online alışverişi, interaktif bankacılık ve bilimum internet işlemlerini yapıyorum; Önemli bankacılık işleri, yüksek meblağ para transferleri vs de dahil, hiçbirinde böyle bir talebe rastlamadım. Telefon doğrulama kodları, e-posta doğrulama kodları, tek kullanımlık şifreler, güvenlik mesajlarını falan kullananları gördüm ama "bir numarayı değiştirebilmek için kimlik fotokopisi" istemek cidden saçmalık.
Bunun hesap güvenliği için yapıldığı söylense de kimlik fotokopisi yoluyla dolandırılan nice insanlar var, bu bizzat güvenlik açığı değil midir zaten?
"Güvenmiyorsan değiştir" diyenler olacaksa da parasını ödediğim, satın aldığım bir hizmete dair, sıradan bir değişiklik için neden paramı çöpe atayım, neden mağdur olayım ki?
Ne yani, güvenlik bahanesiyle tapu, otomobil ruhsatı falan da isterlerse paşa paşa kabul mü edeceğim?
İlahi isimtescil, gerçekten hayal kırıklığı olmaya devam ediyorsun!
Bu gidişle istemesem de hesabımı ve alan adlarımı transfer edeceğim demektir.

Bu yazıyı okuyan arkadaşlar da bu firmayı seçerken bir daha düşünsünler.

1 yorum:

  1. zaten hiç gözüm tutmamıştı o firmayı... yıllardır natro ile çalışırıyorum çok şükür hiç problem yaşamadım.

    YanıtlayınSil