18 Aralık 2012

Google Docs & Google Drive

"İcatlar ihtiyaçlardan doğarlar" sözünün doğruluğuna hep inanırım, zira ne zaman bir şeye ihtiyacımız olsa alternatif ya da yeni yollara başvurma hevesi doğuyor içimizde.
Dün gece dökümanlarımı yedeklemek için uğraşırken Google Dökümanlar ve onun devamında Google Drive'ı  kullanmayı denedim ve yine Google'a yakışan bir performansla karşılaştım.


Google hesabı olmanın internet aleminde getirdiği kolaylıklara ek olarak dökümanlar ve drive entegrasyonu beni gerçekten mutlu etti. Google'ın en sevdiğim yönü hızlı, sade ve fonksiyonel olması, kullanıcısını anlamasıydı. Burada da aynı çizgiyi yakalamış, tebrik ediyorum.
Google Drive kısaca bir depolama alanı. İlk bakışta 5 GB bir alan sağlıyor ve birçok dosya türünü destekliyor. Dosyalarınıza senkronizasyon sayesinde internet ortamından, akıllı telefonunuzdan ya da tablet bilgisayarınızdan kolaylıkla ulaşabiliyor, başkalarıyla paylaşabiliyor, yönetebiliyorsunuz.
Benim en hoşuma giden ise döküman oluşturma ve sonrasında gösterdiği kolaylıklar. Yeni bir sunu, çizim, döküman olusturmak gayet kolay ve eğlenceli. Bilgisayardaki belgeleri de yükleyebiliyor, düzenleyebiliyorsunuz. Hatta düzenlenen belgeleri anında pdf formatına, metin belgesine, word belgesine çevirebiliyor, isterseniz tek tek ya da toplu halde bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebiliyorsunuz. Dökümanlarla ilgili detay ve yardım almak için resmi adresine yani şuraya bakabilirsiniz.

Fazla kafa ağrıtmadan Google Drive ve Dökümanlar'ı incelemenizi öneriyorum, benim gibi kullanıcılar için fazlasıyla kullanışlı ve işe yarar ürünler sunuyor. Bilgisayarınızı toparlamak istediğinizde ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaksınız :)

2 yorum:

  1. Aynı zamanda video yükle embed kodu al :)
    Gerçekten çok faydalı.Teşekkürler Ferhat

    YanıtlayınSil
  2. Video da dahil her şeyi yukleyebilip, paylaşabilmek mumkun. Katkı ve yorum için teşekkürler abi

    YanıtlayınSil