03 Şubat 2013

Facebook'ta İzinsiz Etiketlenmek ve Engellemek

Şu sıralar artan virüs saldırıları ve reklam (spam) mesajları sonrasında facebook kullanan birçok kişi, duvarlarında kendi adlarını içeren uygunsuz fotoğraflar, resimler ya da iletilerle karşılaşıyor. Ya da başkalarının spam mesajlarında etiketleniyor.
Haliyle dini bütün biriyken bir bakıyorsunuz ki pornografik öğeler duvarınızda at koşturuyor(!) :)) Ya da akademisyen birinin duvarında saçma sapan bitkisel yöntemler, penis büyütme formülleri falan...
Sorun herkesçe aşikar olduğu için kısaca değinip kendimce bulduğum çözüme geleyim;

Facebook sayfasının sağ üstündeki dişli çark işaretine tıklayıp "gizlilik ayarları" kısmına geliyorsunuz. Ya da şuraya tıklayıp o sayfaya gidebilirsiniz.
Açılan sayfada soldaki menüde 2.sırada bulunan; "Zaman Tüneli ve Etiketlenme" seçeneğe tıklıyorsunuz. Yani şuraya :)
Yine açılacak olan sayfada sağ tarafta en üstten ikinci seçenek olan " Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler zaman tünelinde görünmeden önce senin onayına sunulsun mu? " Seçeneğine düzenle deyip onaylama şartı getiriyoruz. Yani o seçeneği "açık" olarak seçiyoruz.


Ve artık bundan sonra herhangi bir içerikte etiketlendiğiniz zaman size onay mesaj gelecektir, onay vermeniz halinde yayınlanacak, istemezseniz de zaman tünelinden kaldır deyip etiketi de kaldırabilir ya da  reklam/zararlı mesaj-spam- olarak da işaretleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme