04 Haziran 2017

"Döngel" Yeter!


Fotoğraf makinemizi alıp "haydi Menzelet'e gidelim" diye çıkılan yolda "ben yolu biliyorum, sen sür abi" diyen ve WhatsApp sohbetine dalan doktorum @drmustafasahinn ile kendimizi bir anda Göksun yolunda bulmamız ve tünelden önceki son çıkış tadında bulduğumuz çay ocağından yol sormamızla başlayan fazladan 70km yolculuğumuzdan birkaç kare.
Yolu sormuşken "bir de çay içelim, soluklanalım" dediğimizde her yol üstü ve yaşlı Anadolu insanı gibi bu amcanın da anlatacağı çok şey vardı.
Çayı keyifle içerken amcayı zevkle dinledik ama bir an kendimi "Anlat panpa, dinliyorum" düşüncelerinde buldum. Zira amca güzel güzel anlatıyor, anlatıyor, anlatıyor ama bitmek bilmiyordu.
Son çayı da içtikten sonra okadar dinlemenin şerefine bize acımış olmalı ki ödül vermişçesine "buraya kadar gelmişken Döngel mağaralarına gidin bari" deyip bizi azat etti ve yolu tarif etti sağolsun.
Çayın ve güzel havanın tadıyla, amcanın sohbeti yanımıza kar kaldı.
Döngel mağaralarına daldık, bolca fotoğraf çekerek daldan dala sekerek o günü kurtardık.
Dönerken Kahramanmaraş'ın hemen çıkışında gözümüzün önünde duran Menzelet tabelasını farketmek fazlasıyla acı olsa da yandığımız sadece sersemliğimiz oldu.
Geriye kalan her şey fazlasıyla keyifli ve güzeldi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme